فتوشاپ

نحوه سفارشی کردن نوار ابزار در Photoshop CC

 

 

 

تاکنون در این مجموعه در رابط کاربری فتوشاپ ، ما همه چیز را در مورد Toolbar فتوشاپ و بسیاری از ابزارهای آن یاد گرفته ایم. ما همچنین یاد گرفته ایم که چگونه ابزارهای Photoshop و Toolbar را به تنظیمات پیش فرض بازنشانی کنیم. در این آموزش ، ما می آموزیم که چگونه نوار ابزار را در فتوشاپ سفارشی کنیم! سرانجام در Photoshop CC ، Adobe به ما امکان می دهد طرح های نوار ابزار سفارشی ایجاد کنیم که با روش کار ما مطابقت بیشتری داشته باشد. ما می توانیم ابزارهایی را که استفاده نمی کنیم پنهان کنیم ، گروه بندی ابزارها را تغییر دهیم ، ترتیب ابزارها را دوباره مرتب کنیم و موارد دیگر! ما حتی می توانیم طرح های نوار ابزار سفارشی خود را به عنوان ایستگاه از پیش تنظیم کنیم بیایید ببینیم چگونه کار می کند.

برای استفاده از ویژگی جدید قابل تنظیم نوار ابزار ، به Photoshop CC نیاز دارید. همچنین می خواهید مطمئن شوید که نسخه کپی Photoshop CC شما به روز است.

برخی از اصول سریع نوار ابزار

به طور پیش فرض ، نوار ابزار در فتوشاپ در سمت چپ رابط واقع شده است. بقیه رابط کاربری را در تصویر تاریک کرده ام تا نوار ابزار را آسان تر ببینیم (در سمت چپ کاملاً تمام شده است):

 

 

انتخاب ابزارها

هر نماد در نوار ابزار نشانگر ابزاری متفاوت است که می توانیم انتخاب کنیم. با این حال همانطور که در اطلاعات مربوط به اواخر شب می گویند ، “اما صبر کنید … چیزهای بیشتری وجود دارد!”. بیشتر ابزارهایی که در نوار ابزار می بینیم دارای ابزارهای بیشتری هستند که پشت سر آنها در همان نقطه پنهان شده اند. برای مشاهده ابزارهای اضافی ، روی نماد ابزار کلیک راست (Win) / کنترل کلیک (Mac) کنید. یک فهرست منفرد ظاهر می شود که سایر ابزارهای دسته بندی شده با آن را نشان می دهد.

 

ابزارهای فتوشاپ با سایر ابزارهایی که از نظر کاری مشابه هستند دسته بندی می شوند. به عنوان مثال ، اگر روی ابزار Rectangular Marquee در نزدیکی قسمت سمت راست (Win) / Control (کلیک) (Mac) کلیک راست کنم ، یک منوی پرش ظاهر می شود. این فهرست به من نشان می دهد که ابزار Elliptical Marquee Tool ، Single Row Marquee Tool و Single Column Marquee Tool همه با هم گروه شده اند و در همان نقطه موجود هستند. این منطقی است زیرا هر چهار ابزار ابزار انتخاب اصلی هستند:

 

 

اگر بر روی ابزار Spot Healing Brush راست کلیک (Win) / Control (Mac) را کلیک کنید ، می بینیم که آن نقطه را در نوار ابزار با ابزار Healing Brush Tool ، Patch Tool ، Content-Aware Move Tool و ابزار چشم قرمز. اینها همه ابزار رتوش عکس هستند ، بنابراین دوباره منطقی است که آنها با هم گروه شوند:

 

 

چرا ما باید نوار ابزار را سفارشی کنیم؟

من از هر ابزاری در Toolbar استفاده نخواهم کرد ، اما بدیهی است که تعداد زیادی از آنها وجود دارد (66 با توجه به تعداد من از Photoshop CC 2017). خیلی خوب است که فتوشاپ این همه ابزار برای کار با ما در اختیار شما قرار می دهد ، اما احتمالاً هر روز به هر ابزاری احتیاج نخواهید داشت. برخی از ابزارها وجود دارد که شما همیشه از آنها استفاده خواهید کرد. دیگران ، شما اغلب از چپ استفاده خواهید کرد. و هنوز دیگران که خوب ، شما هیچ استفاده ای ندارید.

آیا اگر بتوانیم نوار ابزار را سفارشی کنیم ، می توانیم فقط ابزارهای مورد نیاز خود را نگه داریم و ابزارهایی را که پنهان می کنیم ، عالی نخواهد بود؟ چگونه می توان ترتیب ابزارها را تغییر داد؟ به این ترتیب ، ابزارهایی که بیشتر از همه استفاده می کنید می توانند ابتدا ظاهر شوند ، نه اینکه در همه جای مکان پراکنده شوند. و چه می شود اگر بتوانیم ابزارهایی را به روشهایی که برای ما منطقی تر است و روش کار را دسته بندی و از هم جدا کنیم؟ سرانجام ، اگر بتوانیم طرح نوار ابزار سفارشی خود را به عنوان یک پیش تنظیم ذخیره کنیم که در هر زمان که بخواهیم می توانیم به آن روی بیاوریم ، ذخیره کنیم؟

در نسخه های قبلی فتوشاپ راهی برای انجام هر یک از آن کارها وجود نداشت. اما در Photoshop CC ، سرانجام Adobe به ما اجازه می دهد نوارابزار را به هر روشی که دوست داریم شخصی سازی کنیم. بیایید ببینیم که چگونه کار می کند

نحوه سفارشی سازی نوار ابزار فتوشاپ

برای شخصی سازی نوار ابزار در فتوشاپ ، از کادر محاوره ای Customize Toolbar استفاده می کنیم. برای باز کردن آن ، به منوی Edit در نوار منو در بالای صفحه بروید و Toolbar را انتخاب کنید:

 

 

یا ، روی نماد Ellipsis (سه نقطه کوچک) و مستقیماً در زیر ابزار بزرگنمایی در نوار ابزار ، کلیک راست (Win) / Control (Mac) کلیک کنید. سپس ، ویرایش Toolbar را از فهرست انتخاب کنید:

 

 

جعبه گفتگوی نوار ابزار را سفارشی کنید

در هر صورت کادر محاوره ای Customize Toolbar باز می شود. کادر گفتگو از دو ستون اصلی تشکیل شده است. در سمت چپ ستون Toolbar قرار دارد. ستون Toolbar چیدمان نوار ابزار فعلی ، از جمله ترتیب نمایش ابزارها و گروه بندی آنها را نشان می دهد. در سمت راست ستون ابزارهای اضافی قرار دارد. این جایی است که ما ابزارهایی را از ستون Toolbar می کشیم که می خواهیم حذف کنیم:

 

 

نحوه حذف ابزار از نوار ابزار

برای حذف ابزاری از نوار ابزار ، کافیست روی ابزار موجود در ستون Toolbar در سمت چپ کلیک کرده و آن را به داخل ستون Extra Tools در سمت راست بکشید. اما قبل از اینکه به شما نشان دهم چگونه کار می کند ، می خواهم برای لحظه ای از جعبه گفتگوی Customize Toolbar بسته شود. برای این کار ، روی دکمه لغو در بالا سمت راست کلیک می کنم. با این کار پنجره محاوره ای بدون ذخیره هیچ یک از تغییرات شما بسته می شود:

 

 

با بستن کادر گفتگو ، من روی ابزار انتقال در بالای نوار ابزار کلیک راست (Win) / کنترل کلیک (Mac) کنید. این منوی پرواز را باز می کند در جایی که می بینیم ، به طور پیش فرض ، Artboard Tool در پشت ابزار Move قرار دارد:

 

 

بیایید بگوییم که من واقعاً زیاد از Artboard Tool استفاده نمی کنم ، بنابراین می خواهم آن را از Toolbar حذف کنم. برای انجام این کار ، روی نماد بیضوی نزدیک به پایین نوار ابزار (Win) / کنترل کلیک (Mac) کلیک راست می کنیم. سپس ، همانطور که قبلاً دیدیم ، ویرایش Toolbar را از فهرست انتخاب کنید.

 

 

همانطور که قبلاً مشاهده کردیم ، کادر محاوره ای Customize Toolbar باز می شود. اگر به بالای ستون Toolbar در سمت چپ نگاه کنیم ، ابزار Move و Artboard Tool را با هم گروه بندی می کنیم:

 

 

برای حذف Artboard Tool از نوار ابزار ، تنها کاری که باید انجام دهم این است که روی آن در ستون Toolbar کلیک کرده و آن را به ستون ابزارهای اضافی بکشم:

 

 

من دکمه ماوس خود را آزاد می کنم ، و اکنون ابزار Artboard دیگر در نوار ابزار سمت چپ ظاهر نمی شود. اکنون این یک ابزار اضافی در سمت راست است:

 

 

برای پذیرش تغییر من و بستن پنجره محاوره ای ، روی دکمه انجام شده در بالا سمت راست کلیک می کنم:

 

 

و اکنون ، اگر روی ابزار انتقال در نوار ابزار کلیک راست (Win) / کنترل کلیک (Mac) کنم ، هیچ اتفاقی نمی افتد. منوی پرواز دیگر ظاهر نمی شود. دلیل آن این است که اکنون ابزار Move تنها ابزار موجود در آن نقطه است. من ابزار Artboard را که قبلا در پشت آن قرار داشت حذف کردم:

 

 

ابزارهای اضافی را از کجا پیدا کنید

بنابراین ، ابزار Artboard کجا رفت؟ خوب ، وقتی می گویم من آن را از نوار ابزار حذف کردم ، واقعاً درست نیست. ما در واقع ابزار را به طور کامل حذف نمی کنیم. درعوض ، ما به سادگی آنها را از طرح اصلی Toolbar به یک منطقه جدید و مخفی Extra Tools منتقل می کنیم. برای مشاهده ناحیه ابزارهای اضافی ، بر روی نماد بیضی در نوار ابزار (Win) / کنترل کلیک (Mac) راست کلیک کنید تا منوی پرواز خارج شود. یا روی نماد Ellipsis لحظه ای کلیک کرده و نگه دارید تا منوی پرواز ظاهر شود.

هر ابزاری را که در ستون ابزارهای اضافی در کادر محاوره ای تنظیم کردن Toolbar Tool سفارشی کرده اید (برای مثال ابزار Artboard من) در اینجا نشان داده می شود ، در زیر دستور Edit Toolbar ذکر شده است. این بدان معناست که اگر و هر وقت به این ابزارها احتیاج دارید ، آنها هنوز در اینجا هستند و آماده انتخاب هستند. تنها تفاوت این است که آنها اکنون در یک منطقه جداگانه دور شده اند:

 

 

نحوه بازیابی یک ابزار در نوار ابزار

اکنون که ابزار Artboard را به منطقه ابزارهای اضافی منتقل کرده ام ، اگر بفهمم که اشتباهی مرتکب شده ام چه می کنم؟ در واقع من از Artboard Tool کاملاً استفاده می کنم ، بنابراین چگونه می توانم آن را به نوار ابزار اصلی برگردانم؟ برای بازیابی ابزاری ، روی آن در ستون Extra Tools در سمت راست کلیک کرده و آن را به داخل ستون Toolbar در سمت چپ بکشید.

ایجاد یک ابزار مستقل

هرچند به هنگام کشیدن ابزار به نوار افقی آبی رنگ که در زیر مکان نما دستی کوچک شما قرار دارد توجه کنید. این نوار آبی به شما می گوید هنگامی که دکمه ماوس خود را آزاد می کنید این ابزار کجا را رها خواهید کرد. جایی که آن را رها می کنید جایی است که در نوار ابزار نشان داده می شود. برای مثال ، اگر Artboard Tool را به زیر ابزار Move بکشید تا نوار افقی آبی بین ابزار Move و گروهی که با ابزار Rectangular Marquee شروع می شود ، ظاهر شود:

 

 

سپس هنگامی که دکمه ماوس خود را آزاد می کنم ، فتوشاپ Artboard Tool را در آن نقطه رها می کند ، و آن را به یک ابزار مستقل تبدیل می کند تا اینکه عضو هر گروه باشد:

 

 

پیش نمایش Live Toolbar

نوار ابزار در واقع به روز می شود تا پیش نمایش مستقیمی از تغییراتی را که در کادر محاوره ای Customize Toolbar ایجاد می کنیم ، به ما نشان دهد. در اینجا ، ابزار Artboard را می بینیم که اکنون در زیر ابزار Move قرار دارد:

 

 

گروه بندی یک ابزار با ابزارهای دیگر

اگر به جای جدا کردن ابزار Artboard ، بخواهم آن را همانطور که در ابتدا بود با ابزار انتقال دوباره گروه بندی کنم چه؟ من برای یک لحظه ابزار Artboard را کلیک کرده و دوباره به ستون ابزارهای اضافی می کشم:

 

 

سپس ، آن را دوباره به ستون Toolbar می کشم. اما این بار ، به جای کشیدن آن در زیر ابزار Move ، مکان نما را طوری قرار می دهم که نوار افقی آبی رنگ دقیقاً در پایین جعبه Move Tool ظاهر شود:

 

 

من دکمه ماوس خود را آزاد می کنم ، و اکنون ابزار Artboard مجدداً با ابزار انتقال گروه بندی شده است:

 

 

نحوه گروه بندی و دسته بندی ابزارها در نوار ابزار

اگر به آن فکر کنید ، ابزار Artboard و Move Tool واقعاً هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند. پس چرا آنها عضو یک گروه هستند؟ منطقی تر است که ابزار جداگانه و مستقلی در نوار ابزار باشند. چگونه می توانم آنها را از گروه خود جدا کنم؟ منظورم این است که من می توانم ابزار Artboard را دوباره به ستون ابزارهای اضافی بکشم و دوباره مثل یک لحظه پیش دوباره به ستون Toolbar برگردانم. اما راه ساده تری وجود دارد.

لغو گروه بندی یک ابزار واحد

برای جدا کردن ابزار Artboard Tool ، تمام کاری که باید انجام دهم این است که روی آن کلیک کرده و آن را به سمت پایین بکشم تا نوار افقی آبی در زیر ظاهر شود و از جعبه Move Tool جدا شود:

 

 

وقتی دکمه ماوس خود را رها می کنم ، فتوشاپ Artboard Tool را از ابزار Move جدا کرده و آنها را مستقل از یکدیگر نمایش می دهد:

 

 

حذف چندین ابزار از یک گروه

کمی بعد به ابزار Artboard باز خواهیم گشت. بیایید به یک مثال متفاوت نگاه کنیم. در اینجا ما گروهی داریم که شامل ابزار Rectangular Marquee Tool ، ابزار Elliptical Marquee Tool ، Single Row Marquee Tool و Single Column Marquee Tool است. اینها ابزارهای اساسی انتخاب فتوشاپ هستند:

 

 

Rectangular Marquee Tool و Elliptical Marquee Tool هر دو کاربرد زیادی دارند. اما تنها زمانی که من واقعاً از ابزار Single Row یا Single Column Marquee Tool استفاده کردم این است که می خواهم عکس را به یک پس زمینه جالب تبدیل کنم. من می خواهم ابزار Rectangular and Elliptical Marquee Tools را در نوار ابزار اصلی نگه دارم اما دو مورد دیگر را به ستون Extra Tools منتقل کنم.

برای انجام این کار ، من با جدا کردن ابزارهای تک ردیف و ستون تک ستون از گروه شروع می کنم. ابتدا با کلیک کردن و کشیدن آن به سمت پایین ، ابزار Single Column Marquee را حذف می کنم تا نوار آبی در زیر گروه ظاهر شود:

 

 

دکمه ماوس خود را رها می کنم تا ابزار در جای خود قرار گیرد و اکنون ابزار Single Column Marquee را از سایر ابزارها جدا کرده ام:

 

 

ایجاد یک گروه ابزار جدید

بعد ، من بر روی ابزار Single Row Marquee کلیک می کنم و آن را نیز به سمت پایین می کشم. اما به جای اینکه آن را به یک ابزار مستقل دیگر تبدیل کنم ، یک گروه جدید برای نگهداری ابزارهای Single Row و Single Column Marquee ایجاد خواهم کرد. برای انجام این کار ، مکان نما را طوری قرار می دهم که نوار آبی در قسمت بالای جعبه ابزار Single Column Marquee Tool ظاهر شود:

 

 

هنگامی که دکمه ماوس خود را آزاد می کنم ، فتوشاپ Single Row Marquee Tool را از ابزار Rectangular and Elliptical Marquee جدا کرده و آن را در یک گروه کاملاً جدید با ابزار Single Column Marquee قرار می دهد:

 

 

ابزار پیش فرض

اگر به نوار ابزار واقعی من نگاه کنیم ، گروه جدید را می بینیم که بین ابزار Rectangular Marquee و Lasso Tool نشسته اند. توجه کنید که این نماد Single Row Marquee Tool است که شاهد آن هستیم. ابزار Single Column Marquee در حال حاضر در پشت آن قرار گرفته است. این بدان معناست که برای دستیابی به ابزار Single Column Marquee ، باید بر روی ابزار Single Row Marquee کلیک راست (Win) / Control (Click) کنید. سپس ، می توانم ابزار Single Column Marquee را از فهرست انتخاب کنید:

 

 

فتوشاپ از کجا می داند کدام ابزار در گروه را در Toolbar نمایش دهد و کدام ابزار را در پشت آن لانه کند؟ این می داند زیرا فتوشاپ ابزار بالای گروه را ابزار پیش فرض می داند. ابزار پیش فرض ابزاری است که ابتدا نمایش داده می شود.

نحوه تغییر ابزار پیش فرض برای یک گروه

برای تغییر ابزار پیش فرض ، تنها کاری که باید انجام دهیم کشیدن یک ابزار متفاوت به بالای گروه است. به عنوان مثال ، اگر می خواهم ابزار Single Column Marquee ابزار پیش فرض باشد ، تمام کاری که باید انجام دهم این است که روی آن کلیک کرده و آن را بالای ابزار Single Row Marquee بکشید. توجه داشته باشید که من آن را به طور کامل از گروه نمی کشم. من مکان نما را طوری قرار می دهم که نوار آبی در قسمت بالای گروه ظاهر شود:

 

 

وقتی دکمه ماوس خود را رها می کنم ، فتوشاپ ابزار Single Column Marquee را بالای ابزار Single Row Marquee می اندازد و آن را به عنوان ابزار پیش فرض جدید قرار می دهد:

 

و اگر دوباره به Toolbar من نگاه کنیم ، می بینیم که ابزار Single Column Marquee اکنون همان ابزاری است که در واقع نمایش داده می شود. ابزار Single Row Marquee اکنون در پشت آن قرار گرفته است:

 

 

چگونه می توان گروه های ابزار را به یک باره منتقل کرد

ما دیدیم که چگونه ابزارهای منفرد را از یک ستون به ستون دیگر بکشیم. همچنین می توانیم کل گروه ها را بکشیم. با استفاده از Single Row و Single Column Marquee Tools که اکنون در گروه جداگانه خود قرار دارند ، می توانم هر دو را به راحتی به ستون ابزارهای اضافی منتقل کنم. برای کشیدن یک گروه ، ابتدا مکان نما را روی لبه گروه قرار دهید. یک کادر برجسته آبی در اطراف گروه ظاهر می شود. با این کار می توانید بدانید که گروه را به عنوان یک کل انتخاب می کنید:

 

 

سپس ، دقیقاً مانند کاری که با یک ابزار جداگانه انجام می دهید ، گروه را کلیک کرده و به ستون ابزارهای اضافی بکشید:

 

 

من دکمه ماوس خود را آزاد می کنم ، در آن زمان فتوشاپ هر دو ابزار را همزمان به ستون ابزارهای اضافی منتقل می کند. همین کار را می توانید در جهت مخالف نیز انجام دهید ، یک گروه کامل را از ستون ابزارهای اضافی به ستون Toolbar منتقل کنید:

 

 

نحوه مرتب سازی مجدد ترتیب ابزارها در نوار ابزار

بیایید لحظه ای به ابزار Artboard برگردیم. در حال حاضر دقیقاً زیر ابزار Move من در بالای نوار ابزار نشسته است:

 

 

یکی از کارهایی که ممکن است بخواهید هنگام سفارشی سازی نوار ابزار خود انجام دهید این است که ابزارهایی را که بیشترین استفاده را دارید به بالای نوار ابزار منتقل کنید و ابزارهایی را که از آنها استفاده نمی کنید اغلب به پایین منتقل کنید. حتی اگر من از ابزار Artboard استفاده می کنم ، اما به اندازه کافی از آن استفاده نمی کنم تا بتواند جایی نزدیک به بالا را اشغال کند. در حقیقت ، احتمالاً به قسمت پایین نزدیکتر است ، به این معنی که باید آن را حرکت دهم.

برای تنظیم مجدد ترتیب ابزارها ، روی موردی که می خواهید حرکت دهید کلیک کنید و آن را به سمت بالا یا پایین بکشید تا به نقطه جدید خود برسد. باز هم ، باید نوار افقی آبی را که در زیر مکان نما قرار دارد ، نگه دارید تا به اشتباه ابزار را با سایر ابزارها گروه بندی نکنید. در اینجا ، من ابزار Artboard را به زیر گروهی که شامل ابزارهای Lasso ، Polygonal Lasso و Magnetic Lasso است ، می کشم:

 

 

دکمه ماوس خود را رها می کنم تا ابزار Artboard را در جای خود قرار دهم. تا کنون خیلی خوب:

 

 

روشی سریعتر برای مرتب سازی مجدد ابزارها

من ابزار Artboard را به پایین لیست منتقل کرده ام ، اما تقریباً به اندازه کافی کافی نیست. در واقع می خواهم آن را مستقیماً بالای ابزار دستی قرار دهم که در پایین قرار دارد. این بدان معنی است که هنوز تعداد زیادی ابزار بین نقطه ای که در حال حاضر Artboard Tool قرار دارد و نقطه ای که می خواهم آن را منتقل کنم وجود دارد.

کاری که من انجام می دهم به جای کشیدن آرام ابزار Artboard به پایین در بین تمام ابزارهای موجود ، کلیک و کشیدن موقت ابزار Artboard در ستون Tools Extra است. من در واقع Artboard Tool را به ابزاری اضافی تبدیل نمی کنم. من فقط از ستون ابزارهای اضافی به عنوان ذخیره سازی موقت استفاده می کنم:

 

سپس ، از نوار پیمایش در سمت راست ستون Toolbar استفاده می کنم تا سریع به پایین پیمایش کنم و به نقطه ای که می خواهم ابزار Artboard را در آن قرار دهم ، بروم. در این حالت ، بالای ابزار دستی است:

 

 

من ابزار Artboard را دوباره به ستون Toolbar می کشم و آن را در بالای ابزار Hand قرار می دهم:

 

 

و اکنون ، ابزار Artboard درست همان جایی است که من می خواستم:

 

 

باز هم می توان تغییری را که در خود نوار ابزار ایجاد کردم ، مشاهده کرد. به همین راحتی می توانید کل گروه ها را روی نوار ابزار بالا و پایین ببرید. کافی است نشانگر ماوس خود را از لبه گروه حرکت دهید تا برجسته شود. سپس ، آن را در صورت نیاز به نوار ابزار بالا یا پایین بکشید. یا همانطور که با Artboard Tool کار کردم ، گروه را به طور موقت به ستون ابزارهای اضافی بکشید. به نقطه مورد نیاز در ستون Toolbar بروید ، سپس گروه را به داخل ستون Toolbar بکشید و آن را در جای خود رها کنید:

 

 

نحوه غیرفعال کردن میانبرهای صفحه کلید برای ابزارهای اضافی

بیایید گروهی را که از ابزار Crop ، Perspective Crop Tool ، Slice Tool و Slice Select Tool تشکیل شده ، بررسی کنیم. اگر به سمت راست نام ابزار نگاه کنید ، می بینید که هر چهار ابزار میانبر صفحه کلید مشترک دارند. در این حالت ، همه آنها با فشار دادن حرف C قابل انتخاب هستند. بنابراین ، اگر یک بار حرف C را روی صفحه کلید خود فشار دهم ، اولین ابزار را در گروه (ابزار برش) انتخاب می کنم. اگر سپس کلید Shift را فشار داده و نگه دارم و بارها و بارها C را فشار دهم ، می توانم از طریق ابزارهای دیگر گروه چرخه بزنم:

 

 

من می خواهم Crop and Perspective Crop Tools را در نوار ابزار اصلی نگه دارم اما ابزار Slice and Slice Select Tools را در ستون Extra Tools منتقل کنم. ما قبلاً یاد گرفته ایم که چگونه این کار را انجام دهیم ، بنابراین با کشیدن سریع آنها کمی در ما صرفه جویی می کنید:

 

 

توجه داشته باشید که حتی اگر این ابزارها از ستون اصلی Toolbar منتقل شده باشند ، آنها همچنان همان میانبر صفحه کلید قبلی را نشان می دهند. با انتقال آنها به ستون ابزارهای اضافی ، میانبر حذف نشد:

 

 

گزینه “غیرفعال کردن میانبرها برای موارد اضافی نوار ابزار مخفی”

اگر به پایین کادر محاوره ای Customize Toolbar نگاه کنید ، گزینه ای را می بینید که می گوید غیرفعال کردن میانبرها برای موارد اضافی نوار ابزار مخفی. به طور پیش فرض ، انتخاب شده است (علامت زده شده). اگر دیگر نمی خواهید ابزارهای اضافی شما با استفاده از میانبرهای صفحه کلید انتخاب شوند ، این گزینه را علامت گذاری کنید. به این ترتیب ، فقط ابزارهای اصلی در Toolbar از صفحه کلید باقی می مانند. ابزارهای اضافی باید مستقیماً از ناحیه ابزارهای اضافی انتخاب شوند.

از طرف دیگر ، اگر بخواهید میانبرهای صفحه کلید را برای همه ابزارهای خود فعال نگه دارید ، صرف نظر از اینکه در نوار ابزار اصلی باشد یا در بخش ابزارهای اضافی ، پس می خواهید این گزینه را بردارید. شخصا ، آن را بررسی می کنم:

 

 

نحوه افزودن میانبرهای صفحه کلید

همچنین می توانیم از کادر محاوره ای Customize Toolbar برای افزودن میانبرهای صفحه کلید به ابزاری که در ابتدا یکی از آنها نبود استفاده کنیم. به عنوان مثال ، در اینجا گروهی متشکل از Pen Tool ، Freeform Pen Tool ، Add Add Anchor Point Tool ، Delete Delete Anchor Point Tool و Convert Point Tool وجود دارد:

 

 

من می خواهم به سرعت Add Anchor Point و Delete Anchor Point Tools را به ستون Extra Tools بکشید:

 

 

این فقط ابزار Pen ، ابزار Freeform Pen و ابزار Convert Point در گروه باقی مانده است. توجه داشته باشید که هم ابزار Pen و هم ابزار Freeform Pen حرف P را به عنوان میانبر صفحه کلید به اشتراک می گذارند. اما ابزار Convert Point این کار را نمی کند. در واقع ، هیچ میانبر صفحه کلید ندارد:

 

 

از آنجا که هر سه ابزار بخشی از یک گروه هستند ، منطقی تر خواهد بود اگر همه آنها از آن میانبر صفحه کلید استفاده کنند. برای افزودن میانبر صفحه کلید به ابزار تبدیل نقطه ، تمام کاری که باید انجام دهم کلیک کردن روی ابزار برای انتخاب آن است. در مکان خالی جایی که به طور معمول میانبر صفحه کلید است ، یک مکان نما کوچک ظاهر می شود:

 

 

من حرف P را بر روی صفحه کلید خود فشار می دهم تا آن را به عنوان میانبر جدید تنظیم کنید ، سپس Enter (Win) / Return (Mac) را فشار می دهم تا تغییر را بپذیرید. و اکنون ، هر سه ابزار موجود در گروه از یک میانبر مشترک برخوردارند:

 

 

نحوه پاک کردن همه ابزارها از نوار ابزار

تاکنون ، بیشتر وقت خود را صرف کشیدن ابزارهایی از ستون Toolbar در سمت چپ به ستون Extra Tools در سمت راست کرده ایم. اما اگر واقعاً می خواهید کارها را ساده کنید و فقط چند ابزار را در نوار ابزار اصلی نگه دارید ، روی دکمه Clear Tools در سمت راست بالای کادر گفتگو کلیک کنید:

 

 

این بلافاصله هر ابزاری را به ستون ابزارهای اضافی منتقل می کند و ستون اصلی Toolbar را کاملا خالی می گذارد:

 

 

سپس می توانید فقط چند ابزار (یا گروه) مورد نیاز را به ستون Toolbar بکشید:

 

 

پنهان کردن سایر گزینه های نوار ابزار

اگر به پایین ابزارها نگاه کنید ، در پایین نوار ابزار قرار بگیرید ، چند نماد دیگر پیدا خواهید کرد. با شروع از بالا ، برای انتخاب دستور Edit Toolbar و همچنین برای مشاهده ابزارهای اضافی ، نماد Ellipsis (که قبلاً به آن پرداختیم) را داریم. در زیر آن نماد Foreground / Background Colors ، نماد Quick Mask Mode و سرانجام ، نماد Screen Mode قرار دارد:

 

 

با کلیک کردن می توانید هر یا همه این نمادها را خاموش کنید تا در پایین کادر محاوره ای Customize Toolbar از حالت انتخاب خارج شوید. برای روشن کردن مجدد آنها ، کافی است دوباره روی آنها کلیک کنید. البته توجه داشته باشید که اگر نماد بیضوی را از نوار ابزار پنهان کنید ، دیگر قادر به مشاهده قسمت ابزارهای اضافی نخواهید بود (این بدان معناست که دیگر به هیچ ابزار مخفی دسترسی نخواهید داشت). همچنین ، فقط با بالا رفتن از منوی ویرایش در بالای صفحه و انتخاب نوار ابزار ، می توانید به جعبه گفتگوی Customize Toolbar دسترسی پیدا کنید:

 

 

چگونه می توان طرح نوار ابزار سفارشی خود را به عنوان از پیش تعیین شده ذخیره کرد

برای ذخیره طرح سفارشی نوار ابزار خود به عنوان یک پیش تنظیم ، روی دکمه ذخیره پیش تنظیم کلیک کنید:

 

 

یک نام توصیفی از پیش تعیین شده خود بگذارید ، سپس روی ذخیره کلیک کنید. می توانید چندین طرح نوار ابزار را به عنوان ایستگاه از پیش تنظیم کنید ، هر کدام برای یک کار خاص (مانند رتوش عکس ، نقاشی دیجیتال ، طراحی وب و غیره) تنظیم شده است:

 

 

بارگیری یک پیش تنظیم از نوار ابزار سفارشی

برای بارگیری از پیش تعیین شده نوار ابزار در صورت نیاز ، روی دکمه Load Preset کلیک کنید:

 

 

نحوه بازیابی نوار ابزار پیش فرض

برای بازگشت به طرح اصلی و پیش فرض نوار ابزار Photoshop ، روی دکمه بازیابی پیش فرض ها کلیک کنید:

 

 

بستن جعبه گفتگوی نوار ابزار سفارشی کردن

سرانجام ، برای بستن جعبه گفتگوی Customize Toolbar و نگه داشتن تغییراتی که ایجاد کرده اید ، روی دکمه Done کلیک کنید. برای بسته شدن بدون تغییر تغییرات ، روی دکمه لغو کلیک کنید:

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا