فتوشاپ

نحوه تنظیم مجدد ابزارها و نوار ابزار در Photoshop CC

 

 

 

مدتهاست که دستور Reset All Tools در فتوشاپ وجود دارد. در نسخه های قبلی فتوشاپ ، با بازنشانی مجدد همه ابزارها ، تمام تنظیمات ابزار شما در نوار گزینه به حالت پیش فرض بازنشانی می شود. این تنظیمات قبلی و سفارشی را که استفاده شده پاک می کند. کاری که Reset All Tools انجام نمی دهد ، این است که خود Toolbar را به حالت پیش فرض خود بازگرداند. اگر می خواستید تمام ابزارهای پیش فرض را بازیابی کنید ، باید یکبار از هر نقطه در Toolbar عبور کرده و به طور دستی ابزار پیش فرض را انتخاب کنید.

در Photoshop CC دیگر نیازی به این کار نداریم. دستور Reset All Tools هنوز ابزار را به تنظیمات پیش فرض خود در نوار گزینه بازمی گرداند. اما اکنون ، هر نقطه از نوار ابزار را دوباره به ابزار اصلی و پیش فرض خود بازگرداند.

دستور Reset All Tools برای اولین بار در Photoshop CC 2014 اضافه شد. اما به دلیل اینکه خیلی مورد توجه قرار نگرفت ، بسیاری از کاربران Photoshop از آن بی اطلاع هستند. برای استفاده از آن و پیگیری این آموزش ، باید Photoshop CC (Creative Cloud) را اجرا کنید. همچنین می خواهید مطمئن شوید که نسخه کپی Photoshop CC شما به روز است.

نوار ابزار فتوشاپ

در آموزش قبلی این مجموعه ، همه چیز را در مورد Toolbar در فتوشاپ آموختیم. نوار ابزار جایی است که فتوشاپ همه ابزارهای مختلف خود را از ابزار انتخاب گرفته تا ابزار ویرایش ، ابزار تایپ ، ابزار شکل ، ابزار ناوبری و موارد دیگر در آن ذخیره می کند. در واقع ابزارهای زیادی وجود دارد که نمی توان همه آنها را همزمان در نوار ابزار نشان داد. بسیاری از ابزارهای فتوشاپ در پشت ابزارهای دیگر پنهان شده اند.

ابزارهای پیش فرض

به عنوان مثال ، فتوشاپ شامل چهار ابزار اساسی و هندسی برای انتخاب هندسی است: ابزار Rectangular Marquee Tool ، ابزار Elliptical Marquee Tool ، ابزار Single Row Marquee و Single Colone Marquee Tool. برای صرفه جویی در فضا ، هر چهار این ابزار در یک نقطه در Toolbar قرار گرفته اند. به طور پیش فرض ، ابزار Rectangular Marquee ابزاری است که قابل مشاهده است. این ابزار پیش فرض برای گروه است:

 

 

ابزارهای پنهان

بیشتر ابزارهای پیش فرض موجود در نوار ابزار ، ابزارهای دیگری نیز در پشت خود پنهان شده و در همان نقطه قرار گرفته اند. برای مشاهده سایر ابزارها ، روی نماد ابزار پیش فرض کلیک یا نگه دارید یا روی Win (راست) / Control (Mac) کلیک راست کنید. یک فهرست منفرد ظاهر می شود که سایر ابزارهای پنهان شده در پشت آن را نشان می دهد. برای انتخاب آن روی نام یک ابزار کلیک کنید. من ابزار Elliptical Marquee Tool را انتخاب می کنم ، فقط برای اینکه چیز دیگری را انتخاب کنم:

 

 

ابزار پیش فرض دیگر نمایش داده نمی شود

البته توجه داشته باشید که پس از انتخاب ابزار دیگری (در این حالت ، ابزار Elliptical Marquee Tool) ، نوار ابزار دیگر ابزار پیش فرض را در آن نقطه نمایش نمی دهد. در عوض ، این ابزار جدیدی را که انتخاب کردم نمایش می دهد. به این دلیل که فتوشاپ همیشه آخرین ابزاری را که انتخاب شده نشان می دهد ، به این معنی که شما همیشه ابزار پیش فرض را نخواهید دید. برای انتخاب ابزار پیش فرض (ابزار Rectangular Marquee) در این مرحله ، باید بر روی ابزار Elliptical Marquee Tool کلیک راست کرده و یا Win (Win) / Control-click (Mac) را کلیک راست کرده و سپس ابزار Rectangular Marquee Tool را انتخاب کنید از منوی پرواز:

 

 

این مورد در مورد ابزارهای انتخاب فرم فتوشاپ (ابزار Lasso ، ابزار Polygonal Lasso و ابزار مغناطیسی Lasso) نیز صادق است. ابزار Lasso ابزاری پیش فرض برای گروه است ، بنابراین ابزاری است که در ابتدا می بینیم. برای انتخاب یکی دیگر از ابزارهای گروه ، باید بر روی ابزار Lasso کلیک کرده و نگه داریم ، یا کلیک راست (Win) / Control-click (Mac) را کلیک کرده و سپس یک ابزار متفاوت را از فهرست انتخاب کنید. من ابزار Polygonal Lasso را انتخاب می کنم:

 

 

پس از انتخاب ابزار جدید ، می بینیم که Polygonal Lasso Tool جایگزین ابزار استاندارد Lasso به عنوان ابزار قابل مشاهده در آن نقطه شده است. باز هم به این دلیل است که فتوشاپ همیشه آخرین ابزاری را که انتخاب شده است نمایش می دهد. در حقیقت ، ما اکنون دو نوار در نوار ابزار داریم که اکنون ابزاری غیر از ابزار اصلی و پیش فرض قابل مشاهده است:

 

 

انتخاب ابزارهای بیشتر

ما از هر نقطه در Toolbar عبور نمی کنیم ، اما به سرعت چند مورد دیگر را تغییر می دهم. بر روی ابزار Quick Selection کلیک راست (Win) / Control (Mac) راست کلیک کرده و Magic Wand Tool را از فهرست انتخاب کنید:

 

 

سپس بر روی ابزار Crop کلیک راست (Win) / Control (Mac) کلیک و ابزار Perspective Crop را که در پشت آن مخفی شده است ، انتخاب می کنم:

 

 

در آخر ، روی ابزار Eyedropper کلیک راست (Win) / Control (Mac) کلیک راست کرده و از فهرست منوی اصلی ، ابزار Ruler Photoshop را انتخاب می کنم:

 

 

پس از انتخاب این ابزارهای دیگر ، می بینیم که Toolbar من با ابزارهایی غیر از پیش فرض ها بهم ریخته است. این یک مشکل بزرگ نیست ، اما می تواند هنگام یادگیری فتوشاپ چیزهایی را گیج کند (مخصوصاً اگر می خواهید همراه با آموزشهایی که از شما می خواهند ابزارهای پیش فرض را انتخاب کنید ، دنبال کنید) همچنین هنگام کار می تواند آزار دهنده باشد:

 

 

نحوه تنظیم مجدد نوار ابزار فتوشاپ و تنظیمات ابزار

مرحله 1: یک ابزار پیش فرض را انتخاب کنید

خوشبختانه ، ما اکنون راهی داریم که به لطف دستور بهبود یافته تنظیم مجدد همه ابزارها ، فوراً Toolbar فتوشاپ را به طرح پیش فرض بازگردانیم. اما قبل از تنظیم مجدد نوار ابزار ، یک مرحله مهم وجود دارد که باید انجام دهیم. برای این که بتوانیم این کار را انجام دهیم ، ابتدا باید محلی را در نوار ابزار انتخاب کنیم که ابزار پیش فرض هنوز در آن قابل مشاهده باشد. در مورد من (و به احتمال زیاد شما نیز) ، نقطه بالای نوار ابزار هنوز ابزار حرکت را نشان می دهد. Move Tool ابزار پیش فرض گروه خود است. بر روی Move Tool کلیک کنید تا انتخاب شود. همچنین می توانید با فشار دادن حرف V روی صفحه کلید خود ، ابزار حرکت را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که در اینجا ابزار Move مهم نیست. می توانید هر ابزاری را به عنوان ابزار پیش فرض گروه خود انتخاب کنید:

 

 

مرحله 2: “تنظیم مجدد همه ابزارها” را در نوار گزینه ها انتخاب کنید

با استفاده از یک ابزار پیش فرض که در نوار ابزار انتخاب شده است ، اگر به نوار گزینه در بالای صفحه نگاه کنید ، گزینه Tool Presets را در سمت چپ انتهایی پیدا خواهید کرد. گزینه Tool Presets برای خود آیکونی ندارد. درعوض ، نماد هر کدام از ابزارهایی که در حال حاضر انتخاب شده اند را نشان می دهد. در مورد من ، این ابزار Move است:

 

 

برای بازگرداندن نوار ابزار به طرح پیش فرض ، روی نماد Tool Presets کلیک راست (Win) / Control (Mac) کلیک کنید. سپس Reset All Tools را از فهرست انتخاب کنید:

 

 

مرحله 3: روی تأیید کلیک کنید

برای تأیید اینکه می خواهید ابزارها و نوار ابزار را دوباره تنظیم کنید ، روی تأیید کلیک کنید:

 

 

و دقیقاً به همین ترتیب ، Toolbar من به طرح اصلی خود بازگشته است ، و همه ابزارهای پیش فرض بار دیگر قابل مشاهده هستند. اگر بخواهم یکی از ابزارها را انتخاب کنم ، می بینم که همه گزینه های آن در نوار گزینه ها به طور پیش فرض بازنشانی شده اند:

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا