فتوشاپ

نحوه انتقال تصاویر JPEG از لایت روم به فتوشاپ

 

 

 

همانطور که در آموزش قبلی در مورد نحوه جابجایی فایل های خام بین لایت روم و فتوشاپ آموختیم ، لایت روم در درجه اول یک پردازشگر تصویر خام است ، به این معنی که برای بهبود و افزایش جلوه عکس هایی که توسط دوربین شما در پرونده خام ضبط و ذخیره شده اند ، طراحی شده است. قالب با این وجود از Lightroom به راحتی می توان در پرونده های غیر خام مانند JPEG ، TIFF و قالب PSD فتوشاپ نیز استفاده کرد.

حتی اگر پرونده های خام نسبت به JPEG دارای مزایای جدی هستند (برای جزئیات بیشتر به آموزش Raw vs JPEG برای ویرایش عکس مراجعه کنید) ، JPEG همچنان محبوب ترین و پرکاربردترین قالب برای ثبت و ذخیره تصاویر عکاسی است. در این آموزش ، ما می آموزیم که چگونه فایل های JPEG را بین لایت روم و فتوشاپ منتقل کنیم ، اما همه مواردی که در آن توضیح خواهیم داد ، شامل TIFF ها و PSD ها نیز می شود.

مرحله 1: تنظیمات اولیه تصویر خود را در Lightroom انجام دهید

همانند آموزش قبلی ، من در اینجا به جزئیات جزئیات Lightroom یا Photoshop نمی پردازم تا بتوانیم توجه خود را به نحوه انتقال فایلهای JPEG بین آنها معطوف کنیم. این تصویری است که من در حال حاضر در ماژول Development Lightroom مشغول کار بر روی آن هستم. من این یکی را از طریق پنجره قطار که در کوهستان سفر می کرد شلیک کردم. بد نیست ، اما من آنقدر روی مناظر متمرکز شده بودم که نتوانستم سیم های برق را از بالای قاب عبور دهم:

 

 

در اینجا یک نمای بزرگتر از تصویر برای سهولت مشاهده همه چیز وجود دارد:

 

 

این تصویر به عنوان یک پرونده JPEG ذخیره شد. ما می دانیم که این یک JPEG است زیرا اگر به نوار بالای Filmstrip در پایین Lightroom نگاه کنیم ، می توانیم نه تنها نام فایل بلکه پسوند “.jpg” را در انتها ببینیم:

 

 

من می خواهم آن سیم ها را بردارم ، اما نمی توانم این کار را در لایت روم انجام دهم. این بدان دلیل است که ، همانطور که در آموزش قبلی آموختیم ، Adobe Lightroom ویرایشگر پیکسل نیست. لایت روم به جای تغییر پیکسل های یک تصویر ، با ذخیره دستورالعمل هایی در مورد نحوه بهبود و افزایش ظاهر عکس کار می کند و آنچه در صفحه به ما نشان می دهد ، صرفاً پیش نمایش آنچه با استفاده از دستورالعمل های اعمال شده ، به نظر می رسد ، می باشد. در واقع این تغییرات ما را اعمال نمی کند تا اینکه بعداً برای انتقال عکس به وب ، چاپ یا همانطور که خواهیم دید ، هنگام انتقال تصویر به فتوشاپ ، به صادرات عکس می پردازیم. حتی در آن زمان ، لایت روم تغییرات ما را در عکس اصلی اعمال نمی کند. در عوض ، هنگامی که می خواهیم تصویر را صادر کنیم ، یک کپی ایجاد می کند و تغییرات ما را روی کپی اعمال می کند. عکس اصلی هرگز آسیب نمی بیند.

مزیت نحوه کار لایت روم این است که هر کاری که می کنیم کاملاً مخرب نیست. ما می توانیم به همان اندازه که دوست داریم تغییرات ایجاد کنیم بدون اینکه بر روی تصویر اصلی تأثیر بگذاریم. با استفاده از لغزنده های ساده و بصری لایت روم ، ما می توانیم به راحتی هرگونه نوردهی کلی ، کنتراست یا مشکلات رنگی را برطرف کنیم و جزئیات پنهان را در سایه ها و موارد برجسته به نمایش بگذاریم. ما می توانیم وضوح اولیه را به تصویر اضافه کنیم ، مشکلات اعوجاج لنز را برطرف کنیم و حتی برخی جلوه های اساسی مانند تقسیم تون یا تراکم Vignetting را اضافه کنیم. کارهای زیادی وجود دارد که لایت روم می تواند انجام دهد.

هنوز موارد زیادی وجود دارد که لایت روم نمی تواند انجام دهد. دلیل این امر آن است که بدون تغییر پیکسل های موجود در تصویر ، تنها کارهای بسیار زیادی می توانیم انجام دهیم. برای مثال ، اگر می خواهم آن سیم ها را بردارم ، باید پیکسل ها را ویرایش کنم. لایت روم نمی تواند این کار را انجام دهد ، اما فتوشاپ قطعاً می تواند. قدرت ویرایش پیکسل فتوشاپ بی نظیر است و هنگامی که یاد بگیریم از Lightroom و Photoshop به صورت تیمی و با بهره گیری از نقاط قوت منحصر به فرد هر برنامه استفاده کنیم ، در واقع هیچ کاری نمی توانیم با تصاویر خود انجام دهیم.

قانون کلی در گردش کار مناسب لایت روم / فتوشاپ این است که به همان اندازه که می توانیم در لایت روم تصویر را بهبود بخشیم. در بسیاری از موارد ، خواهید فهمید که لایت روم تمام آنچه شما نیاز دارید است. اما اگر تمام تلاش خود را در لایت روم انجام داده اید و تصویر همچنان به ویرایش بیشتر نیاز دارد ، مانند مسئله من در اینجا با سیمهای برق ، پس وقت آن است که تصویر را به فتوشاپ منتقل کنید.

مرحله 2: انتقال تصویر به فتوشاپ

اگر به صفحه Basic من در ماژول Developlight Lightroom نگاه کنیم ، می بینیم که تنظیمات اولیه ای را برای نوردهی ، کنتراست و رنگ انجام داده ام:

 

 

من همچنین مقداری وضوح اولیه را در پانل Detail اضافه کردم و برخی از اعوجاج های لنز را در صفحه Lens Corrections اصلاح کردم. در لایت روم واقعاً کارهای بیشتری برای انجام این تصویر لازم نیست ، بنابراین من آماده هستم که آن را به فتوشاپ منتقل کنم.

برای انتقال یک فایل JPEG از Lightroom به Photoshop ، به منوی Photo (در Lightroom) در نوار منو در بالای صفحه بروید ، Edit In را انتخاب کنید و سپس ویرایش را در Adobe Photoshop انتخاب کنید. نسخه خاص شما از فتوشاپ لیست خواهد شد ، که در مورد من در اینجا Photoshop CC 2015 است. اگر بدانید که دستور واقعی در کجا قرار دارد ، ممکن است در آینده فشار دادن Ctrl + E (Win) / Command + E آسان تر باشد (Mac) روی صفحه کلید شما ، اما به هر صورت کار می کند:

 

 

قبل از ارسال پرونده به فتوشاپ ، لایت روم از شما می پرسد دقیقاً چه چیزی را می خواهید ارسال کنید و سه گزینه وجود دارد: ویرایش یک کپی با تنظیمات لایت روم ، ویرایش یک کپی و ویرایش اصلی. اگر این اولین باری است که تصویر را از لایت روم به فتوشاپ می فرستید ، همانطور که برای من در این تصویر وجود دارد ، گزینه اول را انتخاب کنید ، ویرایش یک کپی با تنظیمات لایت روم ، سپس روی دکمه ویرایش کلیک کنید. این یک کپی از تصویر شما برای ارسال به فتوشاپ ایجاد می کند و تنظیمات Lightroom شما را در تصویر جاسازی می کند تا در فتوشاپ قابل مشاهده باشند. بعداً دو گزینه دیگر را بررسی خواهیم کرد:

 

 

این اگر فتوشاپ در حال اجرا نیست ، راه اندازی می شود و سپس تصویر شما در فتوشاپ باز می شود:

 

 

مرحله 3: ویرایش تصویر در فتوشاپ

با باز شدن تصویر من در فتوشاپ ، می توانم سیم ها را بردارم. من این موضوع را به سرعت مرور خواهم کرد زیرا حذف سیم از یک عکس در واقع تمرکز این آموزش نیست. من با اضافه کردن یک لایه خالی جدید به سند شروع می کنم تا ویرایش های من از تصویر جدا باشد. برای انجام این کار ، روی نماد New Layer در پایین پنل Layers کلیک می کنم:

 

 

فتوشاپ لایه جدیدی را بالای لایه Background اضافه می کند:

 

 

برای حذف سیم ها ، من از ابزار Spot Healing Brush Photoshop استفاده می کنم که از نوار ابزار در سمت چپ صفحه می گیرم:

 

 

در نوار گزینه ها در بالای صفحه ، مطمئن می شوم که Content-Aware و Sample All Layers انتخاب شده اند:

 

 

من با پایین ترین سه سیم شروع می کنم. اول ، من برس خود را تغییر اندازه می دهم ، بنابراین کمی بیشتر از سیم خود گسترده تر است. برای این کار ، از کلیدهای براکت چپ و راست ([و]) روی صفحه کلید خود استفاده می کنم. فشار مکرر کلید براکت سمت چپ باعث کوچک شدن برس می شود. کلید براکت سمت راست آن را بزرگتر می کند:

 

 

از آنجا که سیم در یک خط مستقیم اجرا می شود ، من با کلیک بر روی ابزار Spot Healing Brush در انتهای سیم شروع می کنم. سپس ، من کلید Shift را فشار داده و نگه می دارم ، به سمت دیگر سیم منتقل می شوم و دوباره کلیک می کنم. این به فتوشاپ می گوید که بین دو نقطه ای که من کلیک کردم یک خط مستقیم بکشد. در ابتدا ، آنچه می بینیم یک پوشش خاکستری تیره از محل نقاشی من است. این منطقه ای است که فتوشاپ در حال تجزیه و تحلیل است و می فهمد چه چیزی را باید حذف کرد و چه چیزی را جایگزین آن کرد:

 

 

بعد از یک یا دو ثانیه ، پوشش از بین می رود و سیم نیز از بین می رود:

 

 

من همین کار را با سیم بالای آن انجام می دهم ، اگرچه این سیم مانند نزدیک شدن به لبه سمت چپ عکس به نظر می رسد دو سیم با هم تداخل دارند. من آنها را در دو پاس حذف می کنم. ابتدا با ابزار Spot Healing Brush بر روی انتهای سمت راست سیم (ها) کلیک می کنم. سپس ، من کلید Shift را فشار داده و نگه می دارم و روی انتهای سمت چپ کلیک می کنم تا یک خط مستقیم بین نقاطی که من کلیک کردم نقاشی کند:

 

 

فتوشاپ برای تجزیه و تحلیل ناحیه یک یا دو ثانیه زمان لازم دارد و سپس یک کار عالی دیگر برای از بین بردن سیم انجام می دهد. برای به دست آوردن آن ذره سیم باقیمانده که از بالای آن منشعب شده است ، دوباره روی یک انتهای سیم کلیک می کنم و سپس روی انتهای دیگر Shift کلیک می کنیم تا یک خط مستقیم روی آن نقاشی کنم:

 

 

و درست مثل جادو ، سیم ناپدید شده است. در آخر ، با کلیک بر روی آن ، بیت باقی مانده سیم را در گوشه بالا سمت چپ برداشته و سپس Shift را کلیک کنید.

 

 

و اکنون ، به لطف Spot Healing Brush Tool Photoshop و چند کلیک ساده با ماوس ، سیمها از بین رفته اند:

 

 

مرحله 4: تصویر را ذخیره کرده و ببندید

اکنون که کارهای ویرایش فتوشاپ را به پایان رساندم ، می خواهم کارهای خود را ذخیره کرده و نسخه ویرایش شده را به Lightroom ارسال کنم. برای انجام این کار ، به منوی File در بالای صفحه می روم و Save را انتخاب می کنم. این بسیار مهم است که ما “Save” را انتخاب کنیم و “Save As” را انتخاب نکنیم. دلیل این امر این است که Lightroom می تواند نسخه ویرایش شده را به صورت خودکار برای ما به کاتالوگ خود اضافه کند ، اما تنها در صورتی که نسخه ویرایش شده در همان پوشه ای که تصویر اصلی دارد ذخیره شود. اگر “Save As” را انتخاب کنیم ، خطر ذخیره تصادفی پرونده در مکان اشتباه را داریم. با انتخاب “ذخیره” اطمینان حاصل کنید که در همان پوشه اصلی ذخیره شده است:

 

 

با ذخیره شدن تصویر ، می توانیم با بازگشت به منوی File و انتخاب Close ، آن را در فتوشاپ بسته کنیم:

 

 

مرحله 5: بازگشت به Lightroom

اکنون که تصویر را در فتوشاپ ذخیره و بسته کرده ایم ، می توانیم به Lightroom برگردیم و در آنجا تصویر را با ویرایش های فتوشاپ به روز شده مشاهده می کنیم. در مورد من ، سیمهای بالای آن اکنون از بین رفته اند:

 

 

با این حال ، اگرچه به نظر می رسد همان تصویر است ، اما اگر ما در Filmstrip به پایین نگاه کنیم ، می بینیم که من در واقع دو نسخه از تصویر را دارم. یکی نسخه اصلی است ، دیگری نسخه ای است که من در فتوشاپ ویرایش کردم. این به این دلیل است که وقتی پرونده را به فتوشاپ ارسال کردیم ، گزینه “ویرایش یک کپی با تنظیمات لایت روم” را انتخاب کردیم که به لایت روم گفت که یک کپی از تصویر ، نه نسخه اصلی را برای فتوشاپ ارسال کند. نسخه ای که حاوی ویرایش های فتوشاپ ماست ، اکنون به Lightroom برگردانده شده و به همراه نسخه اصلی به کاتالوگ آن اضافه شده است.

با دو روش می توان گفت که این تصویر اصلی نیست. اول ، اگر به نام پرونده در بالای Filmstrip نگاه کنیم ، می بینیم که پرونده “-Edit” به انتهای نام اضافه شده است ، که نشان می دهد این نسخه ویرایش شده است. همچنین ، تصویر اصلی یک فایل JPEG بود ، اما نسخه ویرایش شده دیگر JPEG نیست. در عوض ، به صورت خودکار به عنوان یک فایل TIFF (با پسوند “.tif”) ذخیره شد. این رفتار پیش فرض لایت روم است. می توانید آن را در تنظیمات Lightroom تغییر دهید و نحوه انجام این کار را در آموزش دیگری خواهیم دید:

 

 

راه دیگری که می توانیم بگوییم این تصویر اصلی نیست ، این است که اگر به صفحه Basic من نگاه کنیم ، می بینیم که همه اسلایدرهای من به صفر تنظیم شده اند و این به این دلیل است که Lightroom این نسخه ویرایش شده را یک پرونده کاملاً جدید می داند . در صورت نیاز هنوز می توانیم تنظیمات بیشتری را در لایت روم انجام دهیم. ما فقط به هیچ یک از سابقه ویرایش قبلی خود دسترسی نداریم:

 

 

ایجاد ویرایشهای بیشتر در فتوشاپ

اکنون که به لایت روم برگشتید ، اگر نیاز به ویرایش بیشتر در تصویر در فتوشاپ دارید ، چه می کنید؟ تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که مطمئن شوید نسخه صحیحی از تصویر انتخاب شده در Lightroom (یعنی نسخه با ویرایش های قبلی فتوشاپ) را در اختیار داشته باشید. سپس ، مانند قبل ، به منوی عکس بروید ، ویرایش را انتخاب کنید و سپس ویرایش را در Adobe Photoshop انتخاب کنید:

 

 

لایت روم دوباره از شما می پرسد دقیقاً چه چیزی است که می خواهید به فتوشاپ ارسال کنید. این بار دیگر به نسخه دیگری از تصویر احتیاج نداریم. ما می خواهیم دقیقاً همان فایلی را که قبلاً در فتوشاپ روی آن کار کردیم باز کنیم. از آنجا که دو گزینه اول (“ویرایش یک کپی با تنظیمات Lightroom” و “ویرایش یک کپی”) هر دو نسخه دیگری از تصویر را ایجاد می کنند ، گزینه های مورد نظر ما نیستند. در عوض ، ما می خواهیم گزینه سوم ، ویرایش اصلی را انتخاب کنیم.

اگر می خواهید در این مرحله کپی دیگری از تصویر ایجاد کنید (شاید برای آزمایش یک ایده) ، “ویرایش یک کپی با تنظیمات Lightroom” را انتخاب نکنید مانند آنچه در ابتدا انجام دادیم. دلیل این امر این است که این گزینه با باز شدن تصویر شما در فتوشاپ مسطح می شود ، بنابراین لایه هایی که قبلاً اضافه کرده اید از بین می روند. در عوض ، گزینه دوم را انتخاب کنید ، ویرایش یک کپی. این یک کپی جدید از پرونده را با تمام لایه های سالم به فتوشاپ ارسال می کند.

تنها نکته مهم دیگری که در اینجا باید به آن توجه کنید این است که اگر از آخرین باری که تصویر را در فتوشاپ ذخیره کرده اید ، تنظیمات اضافی روی تصویر انجام داده اید ، انتخاب “ویرایش اصلی” یا “ویرایش یک کپی” از این تنظیمات عبور نمی کند به فتوشاپ بروید. درعوض ، تصویر را همانطور که قبل از انجام تنظیمات Lightroom در فتوشاپ نشان داده شده است ، مشاهده خواهید کرد. با این حال ، این فقط موقتی است. به محض بازگشت به لایت روم ، تنظیمات از دست رفته دوباره ظاهر می شوند.

از آنجا که به نسخه دیگری از پرونده نیاز ندارم ، ویرایش اصلی را انتخاب می کنم ، سپس دکمه ویرایش را کلیک می کنم:

 

 

این پرونده من را در فتوشاپ دوباره باز می کند ، آماده ویرایش بیشتر:

 

 

اگر برای مشاهده نام فایل به برگه سند بالای تصویر نگاه کنیم ، می بینیم که من فایل TIFF را باز کردم نه تصویر اصلی JPEG:

 

 

و اگر به صفحه لایه های من نگاه کنیم ، می بینیم که هر دو لایه قبلی من هنوز سالم هستند:

 

 

پس از اتمام آخرین دور ویرایش های فتوشاپ ، با رفتن به منوی File و انتخاب گزینه Save ، فایل را همان روشی که قبلاً انجام داده اید ذخیره کنید. سپس ، با بازگشت به فهرست File و انتخاب Close ، پرونده را ببندید. به Lightroom برگردید ، جایی که تصویر خود را با جدیدترین تغییرات به روز می کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا