مقدماتی فتوشاپ

نحوه باز کردن تصاویر در دوربین خام

 

 

 

تاکنون در این مجموعه درباره ورود تصاویر به فتوشاپ ، ما یاد گرفته ایم که چگونه فتوشاپ را به عنوان ویرایشگر پیش فرض تصویر در هر دو سیستم عامل ویندوز و مک تنظیم کنیم. ما یاد گرفتیم که چگونه تصاویر را از داخل خود فتوشاپ باز کنیم. و ما یاد گرفتیم که چگونه تصاویر را با استفاده از Adobe Bridge در فتوشاپ باز کنیم.

با این وجود اگرچه فتوشاپ همچنان قدرتمندترین و محبوب ترین ویرایشگر تصویر جهان است ، اما زمان تغییر کرده است. این روزها ، به خصوص اگر عکاس باشید ، احتمالاً تصاویر خود را در خود فتوشاپ (حداقل در ابتدا) باز می کنید و احتمالاً آنها را در پلاگین ویرایش تصویر فتوشاپ ، Camera Raw باز می کنید.Camera Raw در ابتدا برای پردازش پرونده های خام طراحی شده است. یعنی تصاویری که با استفاده از قالب فایل تصویری خام دوربین شما ثبت شده اند. اما Camera Raw شامل پشتیبانی از تصاویر JPEG و TIFF نیز شده است.

برخلاف فتوشاپ که تقریباً در هر حرفه خلاقانه توسط افراد استفاده می شود ، Camera Raw با در نظر گرفتن عکاسان ساخته شده است ، با استفاده از یک طرح ساده که از ابتدا تا انتها با یک جریان کار ویرایش عکس مطابقت دارد. این امر ویرایش تصاویر در Camera Raw را بسیار طبیعی تر و بصری تر می کند. و ، Camera Raw کاملاً مخرب نیست ، به این معنی که هر کاری با یک تصویر نمی کنیم دائمی است. ما می توانیم هر زمانی که دوست داشته باشیم هر تغییری را که دوست داشته باشیم ایجاد کنیم و حتی می توانیم نسخه اصلی و ویرایش نشده را در هر زمان که بخواهیم بازیابی کنیم.

ما می خواهیم Camera Raw در سری آموزش های خود جزئیات بسیار خوبی ارائه دهیم. در حال حاضر ، بیایید یاد بگیریم که چگونه تصاویر خود را مستقیماً در Camera Raw باز کنیم. ما از ابتدا با پرونده های خام شروع به کار می کنیم. سپس ، نحوه باز کردن تصاویر JPEG و TIFF را یاد خواهیم گرفت.بهترین راه برای باز کردن تصاویر در Camera Raw استفاده از Adobe Bridge است ، بنابراین این چیزی است که من در اینجا استفاده خواهم کرد. اگر هنوز با Adobe Bridge آشنا نیستید ، من اصول اولیه ، از جمله نحوه نصب Bridge را در آموزش قبلی نحوه باز کردن تصاویر از Adobe Bridge توضیح دادم. قبل از ادامه حتماً آن را بررسی کنید.

افتتاح Adobe Bridge از فتوشاپ

برای باز کردن Adobe Bridge از داخل فتوشاپ ، به منوی File (در Photoshop) در نوار منو در بالای صفحه بروید و مرور در Bridge را انتخاب کنید:

 

 

این Bridge جایی را راه اندازی می کند که می بینیم من قبلاً به پوشه دسک تاپ خود که تصاویرم را نگهداری می کند ، رفته ام. سه تصویر در پوشه وجود دارد و Bridge آنها را به عنوان عکسهای کوچک در صفحه محتوا در مرکز نمایش می دهد:

 

 

اگر دقت کنیم ، می بینیم که هر سه تصویر از یک نوع پرونده متفاوت هستند. اولین تصویر در سمت چپ (“motel_sign.dng”) یک فایل خام است. تصویر دوم (“beach.jpg”) JPEG است. و تصویر سوم (“horses.tif”) یک فایل TIFF است:

 

 

نحوه باز کردن پرونده های خام در دوربین خام

بیایید با فایل خام (“motel_sign.dng”) شروع کنیم. از آنجا که Camera Raw در ابتدا برای پردازش پرونده های خام طراحی شده بود ، باز کردن پرونده های خام در Camera Raw آسان است. تمام کاری که ما باید انجام دهیم این است که روی تصویر بند انگشتی پرونده خام در Bridge دوبار کلیک کنیم:

 

 

این بلافاصله تصویر را به Camera Raw باز می کند ، آماده ویرایش است. باز هم ، از آنجا که Camera Raw موضوع مهمی است ، ما می خواهیم در مجموعه آموزش های خود به طور مفصل به آن بپردازیم:

 

 

انتقال تصویر از دوربین به داخل فتوشاپ

اگر می خواهم تصویر را از Camera Raw به فتوشاپ منتقل کنم ، تمام کاری که باید انجام دهم این است که روی دکمه Open Image در پایین سمت راست کادر گفتگوی Camera Raw کلیک کنم. این مربوط به هر سه نوع پرونده است ، نه فقط پرونده های خام:

 

 

بستن دوربین خام و بازگشت به bridge

یا اگر ویرایش تصویر را در Camera Raw تمام کردم و می خواهم Camera Raw را ببندم و به Adobe Bridge برگردم ، روی دکمه Done کلیک می کنم:

 

 

این کادر محاوره ای Camera Raw را می بندد و من را به Bridge برمی گرداند. و این در واقع تمام آنچه در باز کردن پرونده های خام در Camera Raw وجود دارد:

 

 

نحوه باز کردن پرونده های JPEG در دوربین خام

باز کردن یک پرونده JPEG در Camera Raw کمی کمتر قابل درک است. Camera Raw به طور کامل از تصاویر JPEG پشتیبانی می کند. اما به طور پیش فرض ، Adobe Bridge JPEG ها را نه به Camera Raw بلکه به فتوشاپ باز می کند. روی تصویر بند انگشتی پرونده JPEG خود (“beach.jpg”) در صفحه محتوا در Bridge دوبار کلیک می کنم:

 

 

و در اینجا می بینیم که به اندازه کافی مطمئن ، Bridge از جعبه محاوره Camera Raw صرف نظر کرده و تصویر JPEG من را مستقیماً به فتوشاپ ارسال کرده است:

 

 

این چیزی نیست که من می خواستم ، بنابراین برای بستن تصویر در فتوشاپ و بازگشت به Bridge ، به منوی File می روم و Close و Go to Bridge را انتخاب می کنم:

 

 

با دوبار کلیک بر روی تصویر کوچک فایل JPEG کار نکرد ، اما باز کردن JPEG ها در Camera Raw از Bridge هنوز آسان است. تنها کاری که باید انجام دهیم کلیک کردن روی تصویر کوچک فایل JPEG برای انتخاب آن است. سپس ، به منوی File (در Bridge) در بالای صفحه بروید و Open in Camera Raw را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که یک میانبر صفحه کلید مفید نیز وجود دارد ، Ctrl + R (Win) / Command + R (Mac):

 

 

همچنین می توانیم روی تصویر کوچک فایل JPEG در Bridge (Win) / Control (Mac) کلیک راست کرده و همان دستور Open in Camera Raw را از فهرست انتخاب کنیم:

 

 

در هر صورت فایل JPEG را در Camera Raw باز می کنید:

 

 

ویرایش تصویر JPEG در دوربین خام

در حالی که من در کادر محاوره ای Camera Raw هستم ، یک ویرایش ساده بر روی تصویر خود ایجاد می کنم. با کشیدن نوار لغزنده Vibrance به سمت راست و در حدود 40+ ، میزان اشباع رنگ را افزایش می دهم. من می دانم که ما هنوز چیزی در مورد Camera Raw نپوشانده ایم ، اما دلیل انجام این کار در یک لحظه مشخص خواهد شد:

 

 

در اینجا می بینیم که رنگ ها اکنون کمی زنده تر به نظر می رسند:

 

 

بستن تصویر JPEG و بازگشت بهbridge

اکنون که آن تغییر ساده را انجام داده ام ، کادر محاوره ای Camera Raw را می بندم و با کلیک روی دکمه Done به Bridge برمی گردم:

 

 

نماد تنظیمات خام دوربین

این مرا به پل برمی گرداند. اما توجه کنید که چیزی متفاوت است. اگر به بالای سمت راست تصویر کوچک پرونده JPEG نگاه کنیم ، نمادی را می بینیم که قبلاً آنجا نبود.

این نماد به من می گوید که در حال حاضر یک یا چند تنظیم Camera Raw روی تصویر اعمال شده است. در این حالت ، تنظیماتی است که با نوار لغزنده Vibrance انجام داده ام:

 

 

باز کردن پرونده های JPEG با استفاده از تنظیمات اولیه دوربین

پیش از این ، دیدیم که وقتی روی تصویر کوچک فایل JPEG دوبار کلیک می کنیم ، Adobe Bridge تصویر را در فتوشاپ باز می کند نه در Camera Raw. اما ، هر زمان که تنظیمات Camera Raw را روی یک فایل JPEG اعمال کردیم ، Adobe Bridge به طور خودکار تصویر را فقط با دوبار کلیک روی Camera Raw دوباره باز می کند.

من روی تصویر کوچک دوبار کلیک می کنم ، همانطور که قبلاً انجام دادم:

 

 

و این بار ، چون من قبلاً حداقل یک تنظیم روی تصویر در Camera Raw انجام داده ام ، Bridge برای ویرایش بیشتر تصویر را دوباره در Camera Raw باز می کند:

 

 

برای بستن تصویر و بازگشت به Bridge ، یک بار دیگر روی دکمه Done کلیک می کنم:

 

 

نحوه باز کردن پرونده های TIFF به دوربین خام

همین قوانین برای باز کردن پرونده های JPEG در Camera Raw from Bridge برای پرونده های TIFF نیز اعمال می شود. Camera Raw به طور کامل از تصاویر TIFF پشتیبانی می کند. اما به طور پیش فرض ، با دوبار کلیک بر روی تصویر کوچک یک فایل TIFF در Bridge ، تصویر در فتوشاپ باز می شود ، نه در Camera Raw.

برای باز کردن یک فایل TIFF در Camera Raw ، روی تصویر کوچک آن کلیک کنید تا آن را انتخاب کنید. در اینجا ، من تصویر “horses.tif” خود را انتخاب کرده ام:

 

 

سپس ، درست مانند کاری که با تصویر JPEG انجام دادیم ، به منوی File بروید و Open in Camera Raw را انتخاب کنید. یا بر روی تصویر کوچک (Win) / کنترل (Mac) کلیک راست کرده و Open in Camera Raw را از فهرست انتخاب کنید.

یا ، روش دیگری برای باز کردن تصاویر در Camera Raw ، و این برای هر سه نوع پرونده (خام ، JPEG و TIFF) اعمال می شود ، کلیک کردن روی نماد Open in Camera Raw در بالای رابط Bridge است:

 

 

به هر روشی که انتخاب کنید فایل TIFF را در Camera Raw باز می کند:

 

 

ویرایش تصویر TIFF در دوربین خام

همانطور که با تصویر JPEG خود کار کردم ، سریع فایل TIFF خود را ویرایش می کنم. این بار از Camera Raw برای تبدیل عکس به سیاه و سفید استفاده می کنم.

در سمت راست کادر محاوره ای Camera Raw ، قسمت پانل قرار دارد. پنل Basic پانلی است که به طور پیش فرض باز است (جایی که من قبلاً تنظیمات Vibrance خود را انجام دادم) ، اما پنل های دیگری نیز وجود دارد. می توانیم با کلیک کردن روی برگه های بالای نام پانل فعلی ، بین پنل ها جابجا شویم.

برای تبدیل تصویر خود به سیاه و سفید ، با کلیک روی برگه آن (چهارم از سمت چپ) ، پانل HSL / Grayscale را باز می کنم. سپس ، من با کلیک روی داخل کادر انتخاب ، گزینه تبدیل به مقیاس خاکستری را انتخاب می کنم. در آخر ، روی گزینه Auto کلیک می کنم تا اجازه دهید Camera Raw تصویر را به تنهایی به سیاه و سفید تبدیل کند:

 

 

این چیزی است که Camera Raw ارائه داده است. این چشمگیرترین تبدیل سیاه و سفید نیست ، اما برای اهداف ما در اینجا ، بسیار خوب انجام می شود:

 

 

بستن پرونده TIFF و بازگشت بهbridge

برای بستن پرونده TIFF در Camera Raw و بازگشت به Bridge ، روی دکمه Done کلیک می کنم:

 

 

باز کردن پرونده های TIFF با استفاده از تنظیمات اولیه دوربین

در Bridge ، می بینیم که اکنون همان نمادی را که با فایل JPEG مشاهده کردیم ، این بار در سمت راست بالای تصویر بند انگشتی پرونده TIFF ، مشاهده کردم. این نماد به من می گوید که من یک یا چند تنظیم Camera Raw روی تصویر اعمال کرده ام

همچنین توجه داشته باشید که Bridge تصویر کوچک را به روز کرده است تا تغییراتی را که در Camera Raw ایجاد کردم منعکس کند. در این حالت ، تصویر بند انگشتی از رنگ به سیاه و سفید تغییر کرده است. بعد از اینکه Vibrance را در Camera Raw افزایش دادم ، Bridge همچنین تصویر کوچک پرونده JPEG من را به روز کرد ، اما به دلیل ظریف بودن تغییر ، دیدن آن آسان نبود:

 

 

درست مانند پرونده های JPEG ، پرونده های TIFF که از قبل یک یا چند تنظیم Camera Raw روی آنها اعمال شده است ، هنگامی که روی تصویر کوچک آنها دوبار کلیک می کنیم ، به طور خودکار در Camera Raw باز می شوند.

روی تصویر کوچک “horses.tif” من دوبار کلیک می کنم ، و در اینجا می بینیم که تصویر در Camera Raw برای من باز می شود ، با تبدیل سیاه و سفید قبلی که قبلاً اعمال شده است:

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا