مقدماتی فتوشاپ

نحوه تغییر ارتباط نوع پرونده در Adobe Bridge

 

 

 

در آموزش قبلی ، ما یاد گرفتیم که چگونه تصاویر را از Bridge به فتوشاپ باز کنیم. برای جمع بندی سریع ، یاد گرفتیم که Adobe Bridge یک مرورگر پرونده است که در هر نسخه از فتوشاپ و هر اشتراک Creative Cloud وجود دارد. ما نحوه نصب Bridge را با استفاده از برنامه Creative Cloud فرا گرفتیم. و ما یاد گرفتیم که چگونه از Bridge برای مرور پرونده های خود ، انتخاب تصویر مورد نیاز و باز کردن آن در فتوشاپ استفاده کنیم.

بیشتر اوقات ، Adobe Bridge تصاویر شما را همانطور که انتظار دارید و بدون هیچ مشکلی در فتوشاپ باز می کند. اما بسته به نوع فایلی که می خواهید باز کنید (JPEG ، PNG ، TIFF و غیره) ، ممکن است در شرایطی قرار بگیرید که Bridge تصویر را نه در فتوشاپ بلکه در برنامه دیگری که در رایانه شما نصب شده باز می کند. یا ، اگر چندین نسخه از فتوشاپ نصب کرده اید (همانطور که من انجام می دهم) ، ممکن است Bridge به جای نسخه جدید ، تصویر را در نسخه قبلی فتوشاپ باز کند.

همانطور که خواهیم دید ، رفع مشکل آسان است. تمام کاری که باید انجام دهیم این است که به Bridge بگوییم پرونده را به همراه همه پرونده های آینده از همان نوع ، در آخرین نسخه فتوشاپ باز کند. ما این کار را با استفاده از گزینه File Type Assocations در Bridge Preferences انجام می دهیم. بیایید ببینیم که چگونه کار می کند

افتتاح تصاویر به فتوشاپ از روی bridge

در اینجا می بینیم که من قبلاً Adobe Bridge را روی صفحه خود باز کرده ام و به پوشه ای که تصاویرم را نگه می دارد ، مرور کرده ام. تصاویر کوچک تصاویر در صفحه محتوا در مرکز نمایش داده می شود:

 

 

اگر به پسوند پرونده در انتهای نام هر تصویر نگاه کنیم ، می بینیم که من چند نوع فایل مختلف دارم. چند تصویر JPEG (با پسوند .jpg) ، یک فایل TIFF (.tif) ، یک فایل PNG (.png) و یک فایل PSD (.psd) وجود دارد که قالب اصلی فتوشاپ است. همه این انواع پرونده ها توسط فتوشاپ پشتیبانی می شوند و می توانند از طریق Bridge در فتوشاپ باز شوند:

 

 

وقتی اوضاع درست پیش می رود

به عنوان مثال ، من اولین تصویر را در بالا سمت چپ ، “birdhouse.jpg” ، که یک فایل JPEG است ، باز می کنم. برای باز کردن آن ، روی تصویر بند انگشتی آن دوبار کلیک می کنم:

 

 

Bridge ، تصویر را برای ویرایش به فتوشاپ می فرستد:

 

 

نه تنها در فتوشاپ افتتاح شد ، بلکه در آخرین نسخه فتوشاپ نیز باز شد (که در آن زمان که من می نویسم این Photoshop CC 2017 است). من می دانم که به آخرین نسخه نگاه می کنم زیرا می توانم نام را در مرکز بالای رابط فتوشاپ ببینم:

 

 

برای بستن تصویر و بازگشت به Bridge ، به منوی File در نوار منو در بالای صفحه می روم و بستن و رفتن به Bridge را انتخاب می کنم:

 

 

این تصویر را بسته و من را به رابط Bridge برمی گرداند:

 

 

وقتی اوضاع اشتباه می شود

تاکنون دیدیم که Adobe Bridge پرونده های JPEG من را بدون هیچ مشکلی به جدیدترین نسخه فتوشاپ ارسال می کند. من همچنین اتفاقاً می دانم که پرونده TIFF و PSD من مطابق انتظار باز می شوند ، بنابراین من مزاحمتی برای باز کردن آنها نخواهم کرد.

با این حال ، بیایید ببینیم چه اتفاقی می افتد وقتی می خواهم فایل PNG خود را از Bridge به فتوشاپ باز کنم. اکنون قبل از ادامه کار ، باید خاطرنشان کنم که پرونده های PNG لزوما مشکلی برای شما ایجاد نمی کنند. من فقط از پرونده PNG خود به عنوان مثالی برای اشکال در هر نوع پرونده استفاده می کنم تا بتوانیم نحوه رفع آن را بیاموزیم. بنابراین ، برای اینکه روشن شود ، من به عمد PNG را انتخاب نمی کنم.

برای باز کردن پرونده “butterfly.png” من ، درست مثل کاری که با تصویر JPEG کردم روی تصویر بند انگشتی آن دوبار کلیک می کنم:

 

 

اما به جای اینکه در نسخه جدید Photoshop مانند پرونده JPEG من باز شود ، اتفاق غیر منتظره ای رخ می دهد. پرونده PNG در فتوشاپ باز می شود ، اما در نسخه اشتباه.

من دوست دارم نسخه های قدیمی فتوشاپ را به همراه آخرین نسخه روی رایانه نصب کنم ، اما در واقع این مسئله مشکلی ایجاد کرد. Bridge به اندازه کافی می دانست که پرونده PNG را در فتوشاپ باز کند ، اما به جای انتخاب Photoshop CC 2017 (آخرین نسخه) ، Photoshop CS6 قدیمی تر (هنر وکتور پروانه از Adobe Stock) را انتخاب کرد:

 

 

باز هم ، من می دانم که من از نسخه نسخه Photoshop CS6 ، نه CC 2017 ، از مرکز نسخه اصلی رابط فتوشاپ استفاده می کنم:

 

 

برای بستن نه تنها تصویر بلکه از Photoshop CS6 به طور کامل ، در رایانه شخصی ویندوز ، به منوی File در نوار منو می روم و گزینه Exit را انتخاب می کنم. از آنجا که من در حال حاضر در Mac هستم ، به منوی فتوشاپ می روم و Quit Photoshop را انتخاب می کنم:

 

 

تغییر ارتباط نوع پرونده در Bridge

خوب ، چه اشتباهی رخ داده است؟ چرا Bridge توانست فایل JPEG من را در آخرین نسخه فتوشاپ باز کند ، با این وجود فایل PNG من را در نسخه قدیمی باز کرد؟ برای پاسخ به آن ، باید به انجمن نوع پرونده Bridge که در Bridge Preferences پیدا خواهیم کرد ، نگاه کنیم.

 

مرحله 1: تنظیمات Bridge را باز کنید

برای باز کردن تنظیمات برگزیده ، در رایانه شخصی ویندوز ، به منوی ویرایش (در Bridge) رفته و تنظیمات برگزیده را انتخاب کنید. در Mac ، به فهرست Adobe Bridge بروید و تنظیمات برگزیده را انتخاب کنید:

 

 

مرحله 2: “انجمن نوع پرونده” را انتخاب کنید

در کادر گفتگوی Preferences ، File Type Assocations را از لیست دسته های سمت چپ انتخاب کنید:

 

 

مرحله 3: به نوع فایلی که باید تغییر دهید بروید

این لیست بسیار طولانی از انواع پرونده هایی را که Bridge می تواند باز کند ارائه می دهد. در سمت راست هر نوع پرونده ، نام برنامه ای را که در حال حاضر Bridge برای باز کردن آن نوع خاص از فایل استفاده می کند ، پیدا خواهید کرد.

به عنوان مثال ، اگر به پایین به JPEG در لیست بروید ، می بینیم که Bridge در حال حاضر تنظیم شده است تا تمام پرونده های JPEG را در Adobe Photoshop CC 2017 باز کند. به همین دلیل Bridge فایل JPEG من را در نسخه صحیح باز کرد:

 

 

 

 

با این حال ، اگر به پایین PNG (Portable Network Graphics) برویم ، می بینیم که مشکلی وجود دارد. Bridge برای باز کردن پرونده های PNG در یک برنامه اشتباه تنظیم شده است. به جای CC 2017 ، Bridge فایل های PNG را به Photoshop CS6 قدیمی ارسال می کند:

 

 

مرحله 4: برنامه جدید را برای ارتباط با نوع پرونده انتخاب کنید

برای رفع مشکل ، تنها کاری که باید انجام دهم این است که بر روی “Adobe Photoshop CS6” کلیک کرده و سپس نسخه صحیح ، Adobe Photoshop CC 2017 را از لیست انتخاب کنم.

در مورد من ، در واقع می گوید: “تنظیمات یاب: Adobe Photoshop CC 2017” زیرا من در Mac هستم و Mac OS X را تنظیم کرده ام تا از Photoshop CC 2017 به عنوان ویرایشگر تصویر پیش فرض خود استفاده کنم:

 

 

و در اینجا می بینیم که پس از انجام تغییر ، هر پرونده PNG که از Adobe Bridge باز می کنم اکنون در نسخه صحیح فتوشاپ باز می شود. روی OK در پایین کادر گفتگوی Preferences کلیک می کنم تا از آن بسته شود و تغییر را بپذیرم:

 

 

آزمایش کردن

حالا که به Bridge گفتم همه پرونده های PNG را در Photoshop CC 2017 باز کنید ، بیایید همه چیز را آزمایش کنیم. روی تصویر “butterfly.png” دوبار کلیک می کنم تا باز شود ، همانطور که قبلاً کار کردم:

 

 

و مطمئن باشید ، این بار پرونده PNG در Photoshop CC 2017 باز می شود:

 

 

باز هم می دانیم که چون می توانیم “Adobe Photoshop CC 2017” را در بالای صفحه مشاهده کنیم:

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا