مقدماتی فتوشاپ

چگونه تصاویر را از Adobe Bridge به فتوشاپ باز کنیم

 

 

 

در آموزش قبلی ، ما یاد گرفتیم که چگونه تصاویر را از داخل خود فتوشاپ با استفاده از فضای کاری جدید Start در Photoshop CC باز کنیم. اما گرچه فضای کاری Start ، انتخاب تصاویر را از لیست پرونده هایی که اخیراً باز شده اند آسان کرده است ، اما در مورد یافتن و باز کردن تصاویر جدید چندان مفید نیست. به این دلیل که فضای کاری Start هنوز ما را مجبور می کند تا از سیستم عامل رایانه خود برای پیمایش در پرونده هایمان استفاده کنیم.

ما یاد گرفتیم که چگونه فتوشاپ را به عنوان ویرایشگر پیش فرض تصویر برای Windows و Mac تنظیم کنیم. اما گرچه برای باز کردن تصاویر بسیار عالی است ، اما هنوز به ما کمک نمی کند تصاویر مورد نیاز خود را پیدا کنیم.

آنجاست که Adobe Bridge وارد می شود. بسیاری از مردم نمی دانند که فتوشاپ شامل یک برنامه همراه رایگان است که به Adobe Bridge معروف است. Bridge در اصل یک مرورگر پرونده است ، مشابه مرورگر فایل سیستم عامل شما ، اما دارای ویژگی های بسیار بیشتر. ممکن است از قابلیت تنظیم تصویر و ویرایش تصویر Adobe Lightroom برخوردار نباشد (در واقع Bridge به هیچ وجه از ویژگی های ویرایش تصویر برخوردار نیست). اما Bridge هنوز یک برنامه فوق العاده قدرتمند و مفید است که یافتن تصاویر ما و باز کردن آنها در فتوشاپ را هم آسان و هم بصری می کند.

در این آموزش ، ما به تک تک ویژگی های Adobe Bridge نمی پردازیم. در عوض ، ما ویژگی های ضروری را که باید در مورد آنها بدانید بررسی خواهیم کرد تا بتوانید با مرورگر پرونده سیستم عامل خود خداحافظی کنید و تصاویر خود را از Bridge شروع کنید!

نحوه نصب Adobe Bridge CC

در Photoshop CS6 و نسخه های قبلی ، Adobe Bridge به طور خودکار با Photoshop نصب شد. اما اکنون که Adobe همه چیز را به Creative Cloud تغییر داده است ، دیگر چنین نیست. Bridge هنوز در همه اشتراک های Creative Cloud وجود دارد ، اما حتی اگر Photoshop CC را نصب کرده باشید ، Bridge CC باید جداگانه نصب شود.

Bridge CC را با استفاده از برنامه Creative Cloud نصب می کنیم. برای باز کردن برنامه Creative Cloud از داخل فتوشاپ ، به منوی راهنما در نوار منو در بالای صفحه بروید و گزینه Updates را انتخاب کنید:

 

 

با باز شدن برنامه Creative Cloud ، به قسمت برنامه ها در بالا بروید:

 

 

از لیست برنامه هایی که روی رایانه خود نصب کرده اید پیمایش کنید. اگر Bridge CC را در این لیست مشاهده می کنید (و یک دکمه Open نیز در کنار آن قرار دارد) ، Bridge CC از قبل نصب شده است و شما می توانید این کار را انجام دهید:

 

 

اگر Bridge CC را در لیست برنامه های نصب شده نمی بینید ، به پایین لیست برنامه های اضافی بروید. وقتی Bridge CC را پیدا کردید ، روی دکمه Install کلیک کنید. پس از نصب فقط کمی آرام بنشینید و آرام باشید. آنچه در آن وجود دارد همین است:

 

 

نحوه باز کردن Adobe Bridge

اکنون که می دانیم Bridge نصب شده است ، برای باز کردن Bridge از داخل فتوشاپ ، به منوی File بروید و مرور در Bridge را انتخاب کنید:

 

 

این Bridge را باز می کند که از مجموعه ای از پانل ها تشکیل شده است. ما پانل هایی برای پیمایش به تصاویرمان داریم ، پانل هایی برای مشاهده تصاویرمان ، پانل هایی برای مشاهده اطلاعات بیشتر در مورد تصاویرمان و موارد دیگر:

 

 

یافتن تصاویر ما با استفاده از Bridge

برای رفتن به تصاویر خود در Bridge ، از پنل Folders استفاده می کنیم. آن را در سمت چپ بالا و در پنل موارد دلخواه قرار خواهید گرفت. به طور پیش فرض ، پنل موارد دلخواه پنلی است که باز است. برای رفتن به پنل Folder ، روی تب Folders در بالا کلیک کنید:

 

 

پانل Folders پوشه ها و دایرکتوری های رایانه شما را از بالا به پایین نمایش می دهد و از فهرست های اصلی مانند دسک تاپ و هارد کامپیوتر ما شروع می شود.

یک مثلث در سمت چپ یک پوشه یا نام پوشه به معنای وجود پوشه های فرعی در داخل آن است. روی مثلث کلیک کنید تا پوشه باز بچرخد و پوشه های فرعی آن را مشاهده کنید. مسیر خود را از طریق پوشه ها ادامه دهید تا به پوشه ای که تصاویر شما را نگه می دارد برسید.

در مورد من ، من می دانم که تصاویر من در پوشه ای به نام “Open from Bridge” است که داخل پوشه ای به نام “Photos” در دسک تاپ من است. برای رفتن به پوشه “Open from Bridge” من ، با کلیک بر مثلث کنار دسک تاپ خود شروع به چرخاندن دسک تاپ می کنم. سپس ، من روی مثلث کنار پوشه “Photos” خود کلیک می کنم تا آن را بچرخانم ، جایی که پوشه “Open from Bridge” را که در داخل آن قرار دارد پیدا می کنم:

 

 

مشاهده تصاویر خود درbridge

برای مشاهده تصاویر داخل پوشه ، روی نام پوشه در پنل Folders کلیک کنید. در مورد من ، روی پوشه “Open from Bridge” کلیک می کنم:

 

 

محتویات پوشه به عنوان عکسهای کوچک در صفحه محتوا در وسط رابط Bridge ظاهر می شود. در اینجا می بینیم که من پنج تصویر در پوشه دارم که هر کدام به عنوان تصویر کوچک نمایش داده می شوند:

 

 

تغییر اندازه تصویر بند انگشتی

به طور پیش فرض ، تصاویر کوچک نسبتاً کوچک هستند. ما می توانیم اندازه آنها را با استفاده از نوار لغزنده در پایین سمت راست رابط Bridge تغییر دهیم. برای بزرگتر کردن تصاویر کوچک ، نوار لغزنده را به سمت راست بکشید یا برای کوچک شدن به سمت چپ:

 

 

در اینجا می بینیم که پس از کشیدن لغزنده به سمت راست ، تصاویر کوچک من اکنون بسیار بزرگتر هستند:

 

 

انتخاب یک تصویر

برای انتخاب یک تصویر ، کافیست روی تصویر کوچک آن در پانل محتوا کلیک کنید. در اینجا من روی تصویر “flowers.jpg” خود کلیک می کنم ، دوم از ردیف سمت چپ ، بالا:

 

 

پیش نمایش تصویر انتخاب شده در پانل Preview در سمت راست بالای Bridge ظاهر می شود. توجه داشته باشید که پانل Preview در پنل Publish قرار دارد. ممکن است لازم باشد روی صفحه پانل پیش نمایش در بالا کلیک کنید تا باز شود:

 

 

همراه با پیش نمایش در پانل پیش نمایش ، اطلاعات اضافی زیادی در مورد تصویر انتخاب شده ، از جمله تنظیمات نوردهی ، ابعاد پیکسل و اندازه پرونده ، نوع دوربین و لنز استفاده شده و موارد دیگر در این بخش پیدا خواهید کرد. پانل فراداده دقیقاً زیر پانل پیش نمایش. برای پیمایش در تمام اطلاعات از نوار پیمایش در سمت راست استفاده کنید:

 

 

مشاهده پیش نمایش تمام صفحه

به همراه تصاویر کوچک در پنل محتوا و پیش نمایش در صفحه پیش نمایش ، ما همچنین می توانیم پیش نمایش تمام صفحه تصویر انتخاب شده خود را مشاهده کنیم. به سادگی کلید فاصله را روی صفحه کلید خود فشار دهید. با این کار رابط Bridge مخفی شده و تصویر شما به صورت تمام صفحه نمایش داده می شود. برای خروج از حالت تمام صفحه ، یک بار دیگر کلید فاصله را فشار دهید:

 

 

نحوه باز کردن تصویر در فتوشاپ

در آخر ، برای باز کردن یک تصویر از Bridge به فتوشاپ ، روی تصویر کوچک آن در پانل محتوا دوبار کلیک کنید. روی تصویر “flowers.jpg” خود دوبار کلیک می کنم:

 

 

و در اینجا می بینیم که تصویر من اکنون در فتوشاپ باز است ، آماده ویرایش:

 

 

بستن تصویر و بازگشت بهbridge

برای بستن تصویر در فتوشاپ و بازگشت به Bridge ، به منوی File بروید و بستن را انتخاب کنید:

 

 

سپس ، برای بازگشت به Bridge ، به فهرست File برگردید و Browse in Bridge را انتخاب کنید:

 

 

یا ، برای بستن تصویر و بازگشت به Bridge هر دو در یک عکس ، به منوی File بروید و بستن و رفتن به Bridge را انتخاب کنید:

 

 

این شما را به Bridge برمی گرداند که می توانید تصویر بعدی را که می خواهید در فتوشاپ باز کنید انتخاب کنید:

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا