مقدماتی فتوشاپ

نحوه باز کردن تصاویر در Photoshop CC

 

 

 

تاکنون در این فصل از ورود تصاویر به فتوشاپ ، ما یاد گرفته ایم که چگونه فتوشاپ را به عنوان ویرایشگر پیش فرض تصویر برای ویندوز و مک تنظیم کنیم تا بتوانیم تصاویر را مستقیماً از سیستم عامل خود در فتوشاپ باز کنیم. این بار ، ما یاد خواهیم گرفت که چگونه تصاویر را از داخل خود فتوشاپ باز کنیم.

ممکن است تصاویر افتتاحیه به نظر بیهوده بیایند. اما وقتی با برنامه ای به بزرگی فتوشاپ روبرو هستید ، حتی یک کار ساده مانند باز کردن یک تصویر نیز می تواند کمتر از آنچه انتظار دارید آشکار باشد. و در جدیدترین نسخه های Photoshop CC ، Adobe صفحه اصلی جدیدی اضافه کرده است که حتی روش های بیشتری برای باز کردن تصاویر به ما می دهد. بنابراین حتی اگر سالها از فتوشاپ استفاده کرده اید ، همیشه چیز جدیدی برای یادگیری وجود دارد.

دو روش کار در فتوشاپ

در واقع دو روش مختلف برای شروع کار در فتوشاپ وجود دارد. یکی ایجاد سند جدید فتوشاپ خالی و سپس وارد کردن تصاویر ، گرافیک ها و دارایی های دیگر در آن. و دیگری باز کردن یک تصویر موجود است. در بیشتر موارد ، به خصوص اگر عکاس باشید ، می خواهید کار خود را با باز کردن یک تصویر شروع کنید ، و این همان چیزی است که ما در اینجا یاد می گیریم چگونه انجام دهیم. ما همچنین به تفاوت مهم بین باز کردن یک فایل JPEG استاندارد و باز کردن عکسی که در قالب خام گرفته شده است ، خواهیم پرداخت.

برای استفاده بیشتر از این آموزش ، شما می خواهید از آخرین نسخه Photoshop CC استفاده کنید و باید مطمئن شوید که نسخه Photoshop CC شما به روز است. این درس 4 در فصل 2 است – گشودن تصاویر در فتوشاپ.

 

نحوه باز کردن تصویر از صفحه اصلی فتوشاپ

ابتدا ، بیایید به نحوه باز کردن تصاویر با استفاده از الحاق اخیر به فتوشاپ معروف به صفحه اصلی بپردازیم. وقتی ما Photoshop CC را بدون باز کردن تصویر راه اندازی می کنیم ، یا اگر سند خود را ببندیم و هیچ سند دیگری باز نباشد ، Photoshop صفحه اصلی را نشان می دهد.

 

باز کردن پرونده اخیر

اگر روی تصاویر یا اسناد قبلی کار کرده باشید ، می توانید آنها را در صفحه اصلی به عنوان عکسهای کوچک ذکر کنید. برای بازگشایی یک پرونده اخیر در فتوشاپ تا بتوانید به کار خود ادامه دهید ، فقط روی تصویر کوچک آن کلیک کنید:

 

 

باز کردن یک تصویر جدید از صفحه اصلی

اما اگر این اولین بار است که فتوشاپ را راه اندازی می کنید یا سابقه پرونده های اخیر خود را پاک می کنید ، هیچ عکس کوچکی نمی بینید. در عوض ، صفحه اصلی در حالت اولیه خود با جعبه های مختلف ظاهر می شود که می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فتوشاپ روی آنها کلیک کنید. محتوای صفحه اصلی پویا است و هر از چند گاهی تغییر می کند ، بنابراین ممکن است محتوای شما با آنچه در اینجا می بینیم متفاوت باشد:

 

 

برای باز کردن یک تصویر جدید از صفحه اصلی ، روی دکمه Open در ستون سمت چپ کلیک کنید:

 

 

با این کار File Explorer در رایانه شخصی Windows یا Finder در Mac باز می شود (همان چیزی است که من در اینجا استفاده می کنم). به پوشه ای که تصاویرتان را نگهداری می کنید بروید و سپس بر روی یک تصویر دوبار کلیک کنید تا باز شود. در حال حاضر یک تصویر JPEG باز می کنم ، اما بعداً ، ما یاد خواهیم گرفت که چگونه پرونده های خام را نیز باز کنیم:

 

 

تصویر آماده آماده ویرایش در فتوشاپ:

 

بستن یک تصویر

برای بستن تصویر ، به منوی File در نوار منو در بالای صفحه بروید و بستن را انتخاب کنید:

 

 

باز کردن تصویر از صفحه اصلی

از آنجا که هیچ تصویر دیگری باز نبود ، فتوشاپ من را به صفحه اصلی بازمی گرداند. و اکنون یک تصویر کوچک از تصویر را می بینم که قبلاً باز بود. برای بازگشایی آن ، فقط می توانم روی تصویر بند انگشتی آن کلیک کنم:

 

 

و دوباره همان تصویر باز می شود:

 

 

نحوه باز کردن تصویر دوم از صفحه اصلی

اگر قبلاً تصویری را باز کرده باشید ، همانطور که من اینجا آورده ام ، و اکنون می خواهید تصویر دوم را باز کنید؟ ما قبلاً دیدیم که می توانیم تصاویر را از صفحه اصلی فتوشاپ باز کنیم و در هر زمان می توانیم با کلیک روی دکمه صفحه اصلی در سمت چپ رابط فتوشاپ به صفحه اصلی برگردیم:

 

 

سپس دوباره به صفحه اصلی بروید ، دوباره روی دکمه Open کلیک کنید:

 

 

به پوشه تصاویر خود بروید و بر روی تصویر دوم خود دوبار کلیک کنید:

 

 

و تصویر در فتوشاپ باز می شود:

 

 

نحوه جابجایی بین چندین تصویر باز

برای جابجایی بین تصاویر باز ، روی زبانه های بالای اسناد کلیک کنید:

 

 

اگر دکمه صفحه اصلی فتوشاپ از دست رفته باشد چه باید کرد

اگر از Photoshop CC 2019 یا بالاتر استفاده می کنید و دکمه Home در گوشه بالا سمت چپ موجود نیست ، تنظیمات برگزیده Photoshop را بررسی کنید تا مطمئن شوید صفحه اصلی غیرفعال نشده است.

در رایانه شخصی Windows ، به منوی Edit بروید. در Mac ، به منوی Photoshop CC بروید. از آنجا ، تنظیمات برگزیده و سپس عمومی را انتخاب کنید:

 

 

در کادر گفتگوی Preferences ، به دنبال گزینه ای بگویید که صفحه اصلی را غیرفعال کنید و مطمئن شوید که انتخاب نشده است. اگر هست ، علامت آن را بردارید. سپس روی OK کلیک کنید تا کادر گفتگو بسته شود. توجه داشته باشید که برای اعمال تغییر باید فتوشاپ را ترک کرده و دوباره راه اندازی کنید:

 

 

نحوه باز کردن تصاویر از منوی پرونده فتوشاپ

در حالی که صفحه اصلی یک ویژگی جدید عالی است و من همیشه از آن استفاده می کنم ، روش سنتی تر برای باز کردن تصویر در فتوشاپ بالا رفتن از منوی File در نوار منو و انتخاب Open است. یا می توانید میانبر صفحه کلید Ctrl + O (Win) / Command + O (Mac) را فشار دهید. این “O” برای “باز” است:

 

 

با این کار File Explorer در رایانه شخصی Windows یا Finder در Mac باز می شود. برای انتخاب تصویر سوم ، دوبار کلیک می کنم:

 

 

و دقیقاً مانند دو تصویر قبلی ، تصویر سوم در فتوشاپ باز می شود:

 

 

و می توانیم در برگه های بالای اسناد ببینیم که اکنون سه تصویر باز دارم. فتوشاپ فقط به ما امکان می دهد که همزمان روی یک تصویر کار کنیم اما می توانیم به تعداد مورد نیاز تصاویر باز داشته باشیم. برای جابجایی بین تصاویر ، فقط روی برگه ها کلیک کنید:

 

 

نحوه بستن تصاویر در فتوشاپ

برای بستن یک تصویر بدون بستن عکس دیگری که باز کرده اید ، ابتدا با کلیک روی برگه تصویر مورد نظر برای بستن را انتخاب کنید. سپس ، به منوی File بروید و بستن را انتخاب کنید:

 

 

یا یک راه سریعتر ، کلیک کردن روی نماد کوچک “x” در برگه است:

 

 

و برای بستن همزمان همه تصاویر باز ، به جای بستن برگه های منفرد ، به منوی File بروید و بستن همه را انتخاب کنید. با این کار تصاویر بسته می شوند و شما را به صفحه اصلی فتوشاپ باز می گردانیم:

 

 

نحوه باز کردن پرونده های خام در فتوشاپ

تاکنون تمام تصاویری که در فتوشاپ باز کرده ام فایل JPEG بوده است. ما می دانیم که آنها پرونده های JPEG بودند زیرا هر یک در انتهای نام خود پسوند پرونده “.jpg” داشتند. اما پرونده های خام چطور؟ یعنی تصاویری که با استفاده از قالب فایل خام دوربین شما ضبط شده اند؟

برای باز کردن یک پرونده خام از صفحه اصلی ، روی دکمه Open کلیک کنید:

 

 

سپس پرونده خامی را که می خواهید باز کنید انتخاب کنید. هر سازنده دوربین نسخه اختصاصی قالب خام را با پسوند 3 حرفی خود دارد. به عنوان مثال ، پرونده های خام کانن معمولاً دارای پسوند “.cr2” هستند ، نیکون از “.nef” و فوجی از “.raf” استفاده می کند.

در مورد من ، پرونده خام من دارای پسوند “.dng” است که مخفف Digital Negative است. این نسخه خود Adobe از قالب خام است:

 

 

افزونه Photoshop Camera Raw

به جای اینکه مستقیماً مانند پرونده های JPEG در فتوشاپ باز شوید ، پرونده های خام ابتدا در یک پلاگین فتوشاپ معروف به Camera Raw باز می شوند. Camera Raw اغلب به عنوان یک اتاق تاریک دیجیتال در نظر گرفته می شود ، زیرا قبل از ارسال تصویر به فتوشاپ ، برای پردازش تصویر خام (اصلاح نور و رنگ ، اضافه کردن برخی از وضوح اولیه و موارد دیگر) استفاده می شود.

اگر با Adobe Lightroom آشنا باشید ، در Camera Raw در خانه خواهید بود زیرا Lightroom و Camera Raw هر دو از موتور پردازش تصویر یکسان و گزینه های ویرایش یکسان برخوردار هستند:

 

 

بستن دوربین خام بدون باز کردن تصویر در فتوشاپ

در واقع ، Camera Raw آنقدر تنظیمات تصویر را ارائه می دهد که در بعضی موارد ، شما می توانید تمام کارهای خود را مستقیماً در Camera Raw انجام دهید و نیازی به ارسال تصویر به فتوشاپ نخواهید داشت. ویرایش تصاویر در Camera Raw فراتر از محدوده این آموزش است ، بنابراین در سایر درس ها جزئیات Camera Raw را شرح می دهم.

در حال حاضر ، اگر از تصویر راضی هستید و فقط می خواهید Camera Raw را بدون انتقال به فتوشاپ ببندید ، روی دکمه Done کلیک کنید. تمام تنظیمات Camera Raw شما همراه با پرونده خام ذخیره می شود و دفعه دیگر که آن را باز می کنید دوباره ظاهر می شود:

 

 

 

 

نحوه انتقال تصویر از Camera Raw به فتوشاپ

اما اگر تصویر نیاز به ویرایش بیشتر در فتوشاپ دارد ، می توانید Camera Raw را ببندید و با کلیک روی Open Image تصویر را به Photoshop منتقل کنید:

 

 

تصویر با تمام ویرایش هایی که قبلاً در Camera Raw انجام داده اید در فتوشاپ باز می شود:

 

 

بستن تصویر

برای بستن تصویر پس از پایان کار ، به منوی File بروید و بستن را انتخاب کنید:

 

 

و این دوباره ما را به صفحه اصلی فتوشاپ بازمی گرداند ، جایی که همه پرونده های اخیر خود را به عنوان عکس کوچک مشاهده می کنیم ، آماده باز شدن در صورت لزوم

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا