مقدماتی فتوشاپمقدماتی وردپرس

نحوه ایجاد اسناد جدید در Photoshop CC

 

 

 

هر آنچه برای ایجاد سند جدید و آغاز ماجراجویی خود در فتوشاپ باید بدانید! درباره جعبه محاوره سند جدید ، نحوه ایجاد اندازه سند سفارشی ، نحوه ذخیره تنظیمات سفارشی خود به عنوان ایستگاه از پیش تعیین شده و موارد دیگر بیشتر بدانید!

برای پیگیری این آموزش ، شما می خواهید از آخرین نسخه Photoshop CC استفاده کنید و می خواهید از به روز بودن نسخه خود اطمینان حاصل کنید. این درس 3 از 10 در فصل 2 است – گشودن تصاویر در فتوشاپ. بیایید شروع کنیم!

ایجاد اسناد جدید در مقابل تصاویر باز در فتوشاپ

قبل از شروع ، مهم است که ما تفاوت ایجاد یک سند جدید در فتوشاپ و باز کردن یک تصویر موجود در فتوشاپ را درک کنیم.

چه موقع سند جدیدی در فتوشاپ ایجاد کنید

هنگامی که یک سند جدید فتوشاپ ایجاد می کنیم ، آنچه در اصل یک بوم خالی است ایجاد می کنیم. پس از ایجاد بوم (سند) ، می توانیم تصاویر ، گرافیک یا دارایی های دیگر را در آن وارد کنیم. اسناد جدید برای طرح بندی طراحی ، چه برای چاپ و چه برای وب ، مناسب هستند. شما به سادگی یک سند خالی جدید به اندازه مورد نیاز خود ایجاد می کنید و سپس شروع به افزودن و ترتیب عناصر مختلف خود می کنید.

اسناد جدید همچنین برای نقاشی دیجیتال با قلم موهای فتوشاپ و ایجاد کامپوزیت از چندین عکس بسیار مناسب هستند. اساساً ، هر زمان که می خواهید با یک بوم خالی شروع کنید و سپس محتوای خود را به محض اضافه کردن ، می خواهید یک سند جدید فتوشاپ ایجاد کنید. و ما در این آموزش نحوه ایجاد اسناد جدید را خواهیم آموخت.

زمان باز کردن یک تصویر موجود در فتوشاپ

اما اگر عکاس هستید ، به جای ایجاد سند جدید ، به احتمال زیاد می خواهید با باز کردن یک تصویر موجود در فتوشاپ کار خود را شروع کنید. باز کردن تصاویر با ایجاد اسناد جدید متفاوت است ، زیرا تصویر خود اندازه سند را تعیین می کند.

در اولین درس های این فصل ، ما یاد گرفتیم که چگونه فتوشاپ را به عنوان ویرایشگر تصویر پیش فرض خود برای ویندوز و مک تنظیم کنیم تا وقتی با دوبار کلیک از روی Windows Explorer یا Mac Finder ، تصاویر ما مستقیماً در فتوشاپ باز می شوند. ما با آموزش بعدی در این فصل ، نحوه باز کردن تصاویر در Photoshop CC ، روش های دیگری برای ورود تصاویر به فتوشاپ خواهیم آموخت. در حال حاضر ، بیایید یاد بگیریم که چگونه اسناد جدید ایجاد کنیم.

نحوه ایجاد سند جدید فتوشاپ

برای ایجاد سند جدید در فتوشاپ ، از کادر گفتگوی New Document استفاده می کنیم و چند راه برای رسیدن به آن وجود دارد.

ایجاد سند جدید از صفحه اصلی

یک راه از صفحه اصلی فتوشاپ است. به طور پیش فرض ، وقتی Photoshop CC را بدون باز کردن تصویر راه اندازی می کنید ، یا اگر سند خود را می بندید در حالی که هیچ سند دیگری باز نیست ، به صفحه اصلی منتقل می شوید.

محتوای صفحه اصلی هر از گاهی تغییر می کند ، اما به طور کلی ، جعبه های مختلفی را مشاهده خواهید کرد که می توانید برای یادگیری فتوشاپ یا دیدن موارد جدید در آخرین نسخه روی آنها کلیک کنید. و اگر روی تصاویر یا اسناد قبلی کار کرده اید ، می بینید که آنها به صورت عکس کوچک نمایش داده می شوند که می توانید برای باز کردن سریع آنها ، روی آنها کلیک کنید:

 

 

برای ایجاد سند جدید از صفحه اصلی ، روی دکمه ایجاد جدید … در ستون سمت چپ کلیک کنید:

 

 

ایجاد سند جدید از نوار منو

روش دیگر برای ایجاد سند جدید فتوشاپ بالا رفتن از فهرست File در نوار منو و انتخاب New است. یا می توانید میانبر صفحه کلید Ctrl + N (Win) / Command + N (Mac) را فشار دهید:

 

 

کادر محاوره ای فتوشاپ سند جدید

به هر روشی که برای ایجاد یک سند جدید انتخاب کنید ، کادر گفتگوی New Document باز می شود و در واقع دو نسخه از این جعبه گفتگو وجود دارد. ما با مشاهده نسخه پیش فرض شروع خواهیم کرد (تصویر اینجا) ، و سپس من به شما نشان خواهم داد که چگونه به نسخه قدیمی تر و کوچکتر بروید که به نظر من شخص بهتر است:

 

 

انتخاب اندازه سندی که اخیراً استفاده شده است

در بالای بالای کادر محاوره ای یک ردیف از دسته ها قرار دارد. ما اخیراً و ذخیره شده ، به علاوه عکس ، چاپ ، هنر و تصویر ، وب ، تلفن همراه و فیلم و فیلم داریم.

به طور پیش فرض ، دسته اخیر انتخاب شده است و به شما امکان دسترسی سریع به هر اندازه سندی را که اخیراً استفاده کرده اید می دهد. برای انتخاب یکی ، روی تصویر کوچک آن کلیک کنید تا آن را انتخاب کنید و سپس روی دکمه ایجاد در گوشه سمت راست پایین کادر گفتگو کلیک کنید. یا فقط می توانید روی تصویر کوچک دوبار کلیک کنید.

در مورد من ، تمام آنچه که در حال حاضر می بینم اندازه پیش فرض فتوشاپ به همراه چند الگو از قبل ساخته شده از Adobe است. استفاده از الگوها فراتر از محدوده این آموزش است ، بنابراین ما در مورد چگونگی ایجاد اسناد خود تمرکز خواهیم کرد:

 

 

انتخاب پیش تنظیم سند جدید

در کنار انتخاب اندازه های سندی که اخیراً استفاده شده است ، می توانیم از اندازه های از پیش تعیین شده نیز استفاده کنیم. ابتدا با انتخاب یکی از دسته ها (عکس ، چاپ ، وب و …) در بالا ، سندی را که می خواهید ایجاد کنید انتخاب کنید. من عکس را انتخاب می کنم:

 

 

از پیش تعیین شده در زیر به عنوان عکس کوچک نمایش داده می شود. در ابتدا فقط چند ایستگاه از پیش تنظیم نمایش داده می شوند ، اما با کلیک روی مشاهده همه ایستگاه از پیش تنظیم شده + می توانید موارد بیشتری را مشاهده کنید.

 

 

سپس از نوار پیمایش در امتداد سمت راست برای پیمایش در ایستگاه از پیش تنظیم شده استفاده کنید. اگر موردی متناسب با نیازهای خود مشاهده کردید ، روی تصویر بند انگشتی آن کلیک کنید. من “منظره ، 8 10 10” را انتخاب می کنم:

 

 

پانل جزئیات از پیش تعیین شده

جزئیات از پیش تعیین شده در پانل جزئیات از پیش تعیین شده در سمت راست کادر گفتگو ظاهر می شود. پس از انتخاب پیش تنظیم “منظره ، 8 10 10” ، می بینیم که به اندازه کافی مطمئن ، این پیش تنظیم یک سند با عرض 10 اینچ و ارتفاع 8 اینچ ایجاد می کند. همچنین وضوح را روی 300 پیکسل در اینچ تنظیم می کند که وضوح استاندارد برای چاپ است:

 

 

ایجاد سند جدید

اگر از تنظیمات راضی هستید ، روی دکمه ایجاد در پایین سمت راست کادر گفتگو کلیک کنید:

 

 

با این کار کادر گفتگوی New Document بسته شده و سند جدید شما در Photoshop باز می شود:

 

 

نحوه تأیید اندازه سند

اگر نوع شکاک هستید ، می توانید با استفاده از کادر گفتگوی Photoshop’s Image Size ، اندازه مورد نظر را تأیید کنید. برای انجام این کار ، به منوی Image در بالای صفحه بروید و اندازه تصویر را انتخاب کنید:

 

 

کادر گفتگوی اندازه تصویر

این کادر محاوره ای Image Size را باز می کند که می بینیم عرض سند در واقع 10 اینچ است ، ارتفاع 8 اینچ است و وضوح تصویر 300 پیکسل در اینچ است:

 

 

با کلیک روی دکمه لغو ، از پنجره محاوره ای Image Image بسته میشویم:

 

 

بستن سند

سپس ، با رفتن به منوی File و انتخاب Close ، سند جدیدم را می بندم:

 

 

ایجاد سند جدید دیگر

از آنجا که در حال حاضر سند دیگری ندارم ، فتوشاپ مرا به صفحه اصلی بازمی گرداند. با کلیک بر روی دکمه ایجاد جدید … دوباره جعبه گفتگوی New Document را باز می کنم:

 

 

و کادر محاوره ای سند جدید مجدداً به دسته اخیر باز می شود. این بار نه تنها اندازه پیش فرض فتوشاپ بلکه از پیش تعیین شده “منظره ، 8 10 10” نیز نمایش داده می شود. اگر می خواستم با استفاده از هر یک از این اندازه ها به سرعت سند جدیدی ایجاد کنم ، تمام کاری که باید انجام دهم این است که بر روی سندی که لازم دارم دوبار کلیک کنم:

 

 

ایجاد اسناد جدید از تنظیمات سفارشی

اگرچه انتخاب یک ایستگاه از پیش تعیین شده گاهی می تواند مفید باشد ، اما معمول ترین راه برای ایجاد یک سند جدید فتوشاپ ، وارد کردن تنظیمات سفارشی خود در صفحه جزئیات از پیش تعیین شده است.

تنظیم عرض و ارتفاع

اگر بخواهم مثلاً یک سند 13 در 19 اینچی ایجاد کنم ، تمام کاری که باید انجام دهم این است که عرض را 13 اینچ و ارتفاع را 19 اینچ قرار دهم. من از اینچ به عنوان مثال استفاده می کنم اما می توانید روی کادر نوع اندازه گیری کلیک کنید و سایر انواع اندازه گیری را نیز انتخاب کنید ، مانند پیکسل ، سانتی متر ، میلی متر و بیشتر:

 

 

مبادله جهت گیری

برای تغییر جهت سند ، روی دکمه های Portrait یا Landscape کلیک کنید. اینها در صورت لزوم مقادیر عرض و ارتفاع را مبادله می کنند:

 

 

تنظیم وضوح چاپ

همچنین می توانید مقدار وضوح سفارشی سند را در قسمت Resolution وارد کنید. اما به خاطر داشته باشید که وضوح فقط برای چاپ کاربرد دارد. هیچ تاثیری بر روی مشاهده تصاویر بصورت آنلاین یا روی هر نوع صفحه نمایش ندارد.

برای چاپ ، وضوح استاندارد صنعت 300 پیکسل در هر اینچ است. برای تصاویری که در صفحه مشاهده می شوند ، می توانید مقدار وضوح را نادیده بگیرید:

 

 

تنظیم رنگ پس زمینه سند

رنگ زمینه پیش فرض برای یک سند جدید فتوشاپ سفید است ، اما شما می توانید رنگ دیگری از گزینه Background Contents انتخاب کنید. در ابتدا به نظر می رسد که فقط می توانید رنگ سفید ، سیاه یا رنگ زمینه فعلی را انتخاب کنید:

 

 

اما اگر به پایین پیمایش کنید ، خواهید دید که می توانید پس زمینه شفاف را نیز انتخاب کنید یا برای انتخاب رنگ از Color Picker در Photoshop ، Custom را انتخاب کنید. با کلیک بر روی نمونه رنگ در سمت راست جعبه کشویی ، Color Picker نیز باز می شود تا بتوانید رنگ زمینه پس زمینه را انتخاب کنید:

 

 

حالت رنگ و عمق بیت

می توانید برای سند جدید خود حالت رنگ و عمق بیت را تنظیم کنید. در بیشتر موارد ، تنظیمات پیش فرض (RGB Color و 8 بیتی) همان چیزی است که شما نیاز دارید ، اما در صورت نیاز می توانید مقادیر دیگری را نیز انتخاب کنید:

 

 

گزینه های پیشرفته

و سرانجام ، اگر Advanced Options را بپیچانید ، تنظیمات مربوط به Color Profile و Pixel Aspect Ratio را پیدا خواهید کرد. با خیال راحت می توانید این موارد را به صورت پیش فرض بگذارید:

 

 

چگونه تنظیمات خود را به عنوان یک پیش تنظیم جدید ذخیره کنیم

اگر می دانید که در آینده به همان اندازه سند احتیاج دارید ، قبل از کلیک روی دکمه ایجاد ، ممکن است بخواهید تنظیمات خود را به عنوان یک تنظیم از پیش تعیین شده ذخیره کنید. روی نماد ذخیره در بالای پانل جزئیات از پیش تعیین شده کلیک کنید:

 

 

سپس از پیش تعیین شده خود یک نام بگذارید. نام من را “Landscape، 13 x 19” می گذارم. برای ذخیره آن ، روی ذخیره از پیش تعیین شده کلیک کنید:

 

 

کادر محاوره ای New Document به دسته Saved تغییر مکان می دهد که در آنجا تنظیمات از پیش تعیین شده جدید خود را همراه با سایر ایستگاه از پیش تنظیم شده ایجاد کرده اید. برای استفاده از پیش تنظیم در آینده ، فقط کافی است گروه ذخیره شده را باز کرده و روی تصویر کوچک از پیش تعیین شده دوبار کلیک کنید:

 

 

چگونه یک پیش تنظیم از پیش ذخیره شده را حذف کنیم

برای حذف یک پیش تنظیم از قبل ذخیره شده ، روی سطل آشغال در سمت راست بالای تصویر کوچک کلیک کنید:

 

 

باز کردن سند جدید فتوشاپ

اکنون که تنظیمات خود را به صورت از پیش تعیین شده ذخیره کردم ، با کلیک روی دکمه ایجاد در گوشه پایین سمت راست ، سند جدید را باز می کنم:

 

 

با این کار کادر محاوره ای New Document بسته شده و سند جدید من در فتوشاپ باز می شود:

 

 

با استفاده از کادر محاوره ای Photoshop’s Legacy New Document

پیش از این ، من اشاره کردم که در واقع دو نسخه از جعبه محاوره ای جدید سند Photoshop وجود دارد. تاکنون ، ما از نسخه جدیدتر و بزرگتر استفاده کرده ایم. اما نسخه کوچکتر و ساده تری نیز وجود دارد و من شخصاً آن را بهتر دوست دارم. Adobe نسخه کوچکتر را جعبه محاوره ای سند جدید “میراث” می نامد زیرا این همان چیزی است که ما تا زمان ارائه نسخه جدیدتر از آن استفاده کردیم.

برای رفتن به نسخه قدیمی ، در رایانه شخصی ویندوز ، به منوی ویرایش بروید ، گزینه Preferences را انتخاب کنید و سپس General را انتخاب کنید. در Mac ، به منوی Photoshop CC بروید ، گزینه Preferences را انتخاب کنید و سپس General را انتخاب کنید:

 

سپس با رفتن به منوی File و انتخاب New یک سند جدید ایجاد کنید:

 

 

و این بار ، جعبه محاوره ای مستند جدید را مشاهده می کنید ، با تمام تنظیمات یکسان ، اما در یک طراحی جمع و جور و ساده تر. اگر نسخه جدیدتر را ترجیح می دهید ، فقط به تنظیمات برگزیده Photoshop برگردید و گزینه Use Legacy “New Document” Interface را لغو کنید:

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا