فتوشاپ

تنظیمات رنگ Photoshop را با همه برنامه های Cloud خلاق همگام سازی کنید

 

 

 

در آموزش قبلی این مجموعه شروع ، ما به تنظیمات رنگ Photoshop نگاه کردیم. ما در مورد فضاهای رنگی و چگونگی تعیین طیف رنگی که باید با آنها کار کنیم ، آشنا شدیم. و ما یاد گرفتیم که به طور پیش فرض ، فتوشاپ فضای رنگ کار خود را روی sRGB تنظیم می کند. ما دلایلی را انتخاب کردیم که چرا Adobe sRGB را به عنوان فضای رنگ پیش فرض انتخاب کرده است و اینکه چرا sRGB به دلیل گستره رنگ نسبتاً کوچک ، بهترین انتخاب برای ویرایش تصاویر نیست. انتخاب بهتر Adobe RGB با طیف گسترده ای از رنگ است. ما یاد گرفتیم که چگونه فضای کاری فتوشاپ را از sRGB به Adobe RGB تغییر دهیم. و سرانجام ، تنظیمات سفارشی خود را به عنوان یک پیش تنظیم جدید ذخیره کردیم تا بتوانیم در صورت لزوم سریعاً آنها را دوباره انتخاب کنیم.

اگر فتوشاپ تنها برنامه ای است که در Adobe Creative Cloud یا Creative Suite استفاده می کنید ، تغییر تنظیمات رنگ Photoshop تمام کاری است که باید انجام دهید. اما اگر از سایر برنامه های Adobe مانند Illustrator و InDesign نیز استفاده می کنید ، حفظ دقیق رنگ بین برنامه ها بسیار مهم می شود. همانطور که در این آموزش می آموزیم ، Adobe همگام سازی تنظیمات رنگ فتوشاپ را با کل Creative Cloud یا Creative Suite آسان کرده است. اما گزینه انجام چنین کاری را در هیچ کجای فتوشاپ پیدا نخواهید کرد. در عوض ، ما تنظیمات رنگ خود را با استفاده از Adobe Bridge هماهنگ می کنیم.

قبل از شروع …

اگر مشترک Creative Cloud هستید ، قبل از ادامه کار باید مطمئن شوید Adobe Bridge CC را بارگیری و نصب کرده اید. در Photoshop CS6 و نسخه های قبلی ، Adobe Bridge به طور خودکار با Photoshop نصب می شود بنابراین نیازی به نصب Bridge به صورت جداگانه نیست. همچنین ، اگر قبلاً چنین کاری نکرده اید ، حتماً آموزش قبلی تنظیمات رنگی ضروری فتوشاپ را بخوانید. آنجاست که ما تنظیمات رنگ فتوشاپ را تغییر داده و آنها را به عنوان یک پیش تنظیم جدید ذخیره کردیم. این آموزش از پیش تنظیماتی که ایجاد کرده ایم استفاده می کند.

 

مشاهده تنظیمات رنگی فتوشاپ سفارشی

 

باز کردن جعبه گفتگوی تنظیمات رنگ

بیایید به سرعت تنظیمات رنگی را که در آموزش قبلی تغییر داده ایم ، مرور کنیم. برای دسترسی به تنظیمات رنگ فتوشاپ ، به منوی ویرایش در بالای صفحه بروید و تنظیمات رنگ را انتخاب کنید:

 

 

انتخاب از پیش تعیین شده سفارشی

کادر گفتگوی تنظیمات رنگ باز می شود. اگر آموزش قبلی را دنبال کرده باشید ، گزینه تنظیمات شما در بالا باید از قبل روی تنظیمات از پیش تعیین شده شما تنظیم شود. در مورد من ، نام پیش تنظیم خود را “تنظیمات رنگ من” گذاشتم:

 

 

اگر به دلایلی ، پیش تنظیم از پیش تعیین شده شما از قبل انتخاب نشده است ، روی نام پیش تنظیم از قبل کلیک کنید. سپس از پیش تعیین شده خود را از لیست انتخاب کنید:

 

 

فضای کار RGB

با فعال بودن تنظیمات از پیش تعیین شده ، می بینیم که فضای کار RGB ما از sRGB به Adobe RGB تغییر کرده است:

 

 

خط مشی های مدیریت رنگ

و در قسمت سیاست های مدیریت رنگ ، اطمینان حاصل کردیم که گزینه RGB (همراه با CMYK و خاکستری) برای حفظ مشخصات تعبیه شده تنظیم شده باشد. همچنین ، کادرهای مربوط به Profile Mismatches و Missing Profiles همگی علامت گذاری نشده اند. در آموزش قبلی درباره این گزینه ها اطلاعاتی کسب کردیم:

 

 

توجه داشته باشید که کادر محاوره ای Color Settings به ما می گوید ، در حال حاضر ، تنظیمات سفارشی ما فقط در Photoshop اعمال می شوند. آنها هنوز با سایر برنامه های Creative Cloud یا Creative Suite ما هماهنگ نشده اند:

 

 

بستن جعبه گفتگوی تنظیمات رنگ

برای بستن کادر محاوره ای تنظیمات رنگ Photoshop ، روی تأیید کلیک کنید:

 

 

نحوه همگام سازی تنظیمات رنگی

 

مرحله 1: Adobe Bridge را باز کنید

بیایید تنظیمات رنگی فتوشاپ را با بقیه Creative Cloud یا Creative Suite هماهنگ کنیم. برای انجام این کار ، ما به Adobe Bridge نیاز داریم. برای باز کردن Adobe Bridge از داخل فتوشاپ ، به منوی File در بالای صفحه بروید و مرور در Bridge را انتخاب کنید:

 

 

مرحله 2: جعبه گفتگوی تنظیمات رنگ را باز کنید

سپس در Bridge CC به منوی Edit بروید و تنظیمات رنگ را انتخاب کنید. در Bridge CS6 ، به منوی Edit بروید و تنظیمات رنگ Creative Suite را انتخاب کنید. این کادر محاوره ای تنظیمات رنگ را باز می کند:

 

 

مرحله 3: تنظیمات تنظیمات رنگ سفارشی خود را انتخاب کنید

توجه داشته باشید که کادر محاوره ای تنظیمات رنگ در Bridge با آنچه در فتوشاپ مشاهده کردیم متفاوت است. به جای انتخاب تنظیمات رنگ فردی ، در اینجا ما یک تنظیمات از پیش تعیین شده رنگ را انتخاب می کنیم. سپس از پیش تعیین شده در هر برنامه موجود در Creative Cloud یا Creative Suite هماهنگ می شود. به طور پیش فرض ، پیش تعیین شده هدف عمومی 2 آمریکای شمالی انتخاب شده است. این همان مورد از پیش تعیین شده ای است که فتوشاپ قبل از تغییر آن از آن استفاده می کرد. در بالای کادر گفتگو ، پیام دیگری را مشاهده می کنیم که به ما می گوید تنظیمات رنگ ما هنوز هماهنگ نشده است:

 

 

از پیش تعیین شده (موردی که در فتوشاپ ایجاد کرده اید) را از لیست انتخاب کنید. من از پیش تعیین شده “تنظیمات رنگ من” را انتخاب می کنم. توجه داشته باشید که توصیفی که برای پیش تنظیم در فتوشاپ اضافه کرده ایم در زیر نام از پیش تعیین شده نشان داده شده است:

 

 

مرحله 4: روی “اعمال” کلیک کنید

برای همگام سازی از پیش تعیین شده خود در بین همه برنامه های Creative Cloud یا Creative Suite ، روی گزینه اعمال در پایین کادر گفتگو کلیک کنید:

 

 

بعد از کلیک روی دکمه “اعمال” ، Bridge کادر محاوره ای تنظیمات رنگ را می بندد. برای دیدن آنچه در واقع اتفاق افتاده است ، بیایید سریع آن را دوباره باز کنیم. به منوی ویرایش بروید و تنظیمات رنگ (CC) یا تنظیمات رنگی مجموعه خلاق (CS6) را انتخاب کنید. این بار ، کادر محاوره ای تنظیمات رنگ با پیش تعیین شده سفارشی ما که قبلاً انتخاب شده است ، باز می شود. و پیام بالای جعبه گفتگو اکنون به ما می گوید که ما با موفقیت برنامه از پیش تعیین شده همه برنامه ها را در Creative Cloud / Creative Suite همگام سازی کرده ایم:

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا