فتوشاپ

نحوه مدیریت و سازماندهی تصاویر خود با Adobe Bridge

 

 

تاکنون در این مجموعه شروع به کار با فتوشاپ ، ما بر روی Adobe Bridge تمرکز کرده ایم. ما با نحوه نصب Adobe Bridge CC آشنا شدیم (نسخه Bridge شامل همه اشتراک های Creative Cloud). و ما یاد گرفتیم که چگونه از Bridge برای بارگیری عکس از دوربین در رایانه استفاده کنیم.

در این آموزش ، ما بیشتر با خود Adobe Bridge آشنا خواهیم شد. ما یاد خواهیم گرفت که Bridge دقیقاً چیست و چرا می خواهیم از آن استفاده کنیم. ما به رابط Adobe Bridge و برخی از ویژگی های اصلی Bridge نگاه خواهیم کرد. در پایان این آموزش ، ما درک خوبی خواهیم داشت که چرا Bridge چنین ابزاری عالی برای یافتن ، سازماندهی و پیش نمایش تصاویر ما است. من از Adobe Bridge CC استفاده خواهم کرد اما همه چیز کاملاً با Bridge CS6 سازگار است (نسخه موجود در Photoshop CS6).

Adobe Bridge چیست؟

Adobe Bridge یک برنامه همراه برای فتوشاپ است. از پل معمولاً به عنوان مدیر دارایی دیجیتال یا مدیر رسانه یاد می شود. این بدان دلیل است که Adobe Bridge به ما روش های قدرتمندی برای یافتن ، مدیریت و سازماندهی مجموعه تصاویر رو به رشد ما می دهد. در حقیقت ، Bridge فقط به عکس یا فقط فتوشاپ محدود نمی شود. Bridge در واقع یک برنامه همراه برای هر برنامه در Adobe Creative Cloud (یا مجموعه خلاق) است. ما می توانیم از Bridge برای مدیریت نه تنها تصاویر بلکه فایلهای Adobe Illustrator ، پرونده های InDesign ، فیلم ها و موارد دیگر نیز استفاده کنیم! از آنجا که ما عمدتا به فتوشاپ علاقه مند هستیم ، ما در مورد چگونگی استفاده از Bridge با عکس های خود تمرکز خواهیم کرد.

 

 

بررسی اجمالی ویژگی های Adobe Bridge

قبل از اینکه با جزئیات بیشتر به Adobe Bridge نگاهی بیندازیم ، بیایید سریع بسیاری از ویژگی های بسیار خوبی را که Bridge ارائه می دهد ، مرور کنیم.

01. Bridge یک مرورگر پرونده است

در ابتدایی ترین حالت ، Adobe Bridge یک مرورگر فایل است. Bridge از بسیاری جهات به مرورگر فایلی که با سیستم عامل رایانه خود استفاده می کنید شباهت دارد. همانطور که قبلاً نیز دیده ایم ، می توانیم از Bridge برای بارگیری عکسهای خود از دوربین یا کارت حافظه استفاده کنیم. اما همچنین می توانیم از Bridge برای یافتن تصاویر مورد نظر در رایانه خود استفاده کنیم. Bridge به ما اجازه می دهد تصاویر را از یک پوشه به پوشه دیگر کپی یا انتقال دهیم. همچنین می تواند تمام پوشه ها را از یک مکان به مکان دیگر کپی یا انتقال دهد. با استفاده از Bridge می توان پوشه های جدید ایجاد کرد ، نام پوشه ها و تصاویر را تغییر نام داد و پوشه ها و تصاویر را حذف کرد. هر عملکرد اساسی که می توانیم با استفاده از مرورگر فایل سیستم عامل خود انجام دهیم ، می توانیم آن را با Adobe Bridge انجام دهیم.

02. Bridge یک سیستم مدیریت پرونده است

اگر ما قبلاً می توانیم این کارها را با مرورگر پرونده معمولی خود انجام دهیم ، چرا باید خود را بیاموزیم که چگونه این کار را در Bridge انجام دهیم؟ دلیل آن ساده است. Bridge فقط یک مرورگر پرونده نیست. Adobe Bridge یک سیستم مدیریت فایل کامل است. برای مبتدیان ، Bridge می تواند پیش نمایش تصاویر کوچک از همه تصاویر موجود در یک پوشه را نشان دهد. مطمئناً ، مرورگر فایل سیستم عامل شما همچنین می تواند تصاویر کوچک را نمایش دهد. اما تصاویر کوچک در Bridge کاملاً قابل تنظیم هستند. فقط با کشیدن یک نوار لغزنده می توانیم اندازه عکسها را در Bridge تنظیم کنیم. Bridge همچنین می تواند اطلاعات بیشتری درباره یک تصویر (نام پرونده ، ابعاد پیکسل ، تاریخ ایجاد ، اطلاعات حق چاپ و موارد دیگر) را در زیر تصویر کوچک خود نمایش دهد.

همچنین ، Bridge به ما امکان می دهد تا ترتیب مرتب سازی تصاویر را به راحتی تغییر دهیم. می توانیم تصاویر را بر اساس نام فایل ، نوع پرونده ، تاریخ ایجاد یا اصلاح هر پرونده یا اندازه یا ابعاد فایل ، سفارش دهیم. ما همچنین می توانیم تصاویر را با درجه بندی ستاره (بعداً درباره آن بعداً بیشتر) یا برخی از معیارهای دیگر سفارش دهیم. و ما می توانیم ترتیب دستی را فقط با کشیدن ریز عکسها به اطراف تغییر دهیم!

03. پیش نمایش های بزرگتر و بهتر تصویر

همراه با تغییر اندازه تصاویر کوچک ، روش های دیگری برای پیش نمایش تصاویر به ما می دهد. پانل Preview در Bridge پیش نمایش بزرگتری از هر تصویری را که انتخاب می کنیم نمایش می دهد. و یکی از بهترین ویژگی های Bridge حالت Full Screen Preview است. این به ما اجازه می دهد تا بلافاصله به یک صفحه نمایش کامل از هر تصویر برای نگاه دقیق تر برویم!

04. حالت بررسی تصویر

حالت مرور در Bridge به ما امکان می دهد طیف وسیعی از تصاویر را مرتب کنیم. این کار جدا کردن حافظان از “دیگران” را آسان می کند. حالت مرور به ما امکان می دهد تا به سرعت تصویر پس از تصویر را دور بزنیم ، فقط مواردی را که دوست داریم نگه داریم و بقیه را رها کنیم!

05. افزودن رتبه ها و برچسب ها به تصاویر

اشاره کردم که یکی از راه های مرتب سازی تصاویر در Bridge ، رتبه بندی ستاره است. Bridge به ما امکان می دهد با استفاده از یک سیستم یک تا پنج ستاره ، به سرعت رتبه بندی تصاویر خود را اعمال کنیم. تصویری که شما کاملاً دوستش دارید ممکن است پنج ستاره داشته باشد ، در حالی که یک تصویر دیگر “خوب است اما به کار نیاز دارد” ممکن است فقط یک ستاره داشته باشد. تصاویر دیگری که فراتر از امید هستند (سلام ، برای همه ما اتفاق می افتد) ممکن است هیچ ستاره ای نداشته باشند. یا اگر می توانید تصویری را با عنوان “رد” برچسب بزنید ، خیلی شرم آور است.

همراه با رتبه بندی ستاره ها ، Adobe Bridge به ما امکان می دهد برچسب های رنگی را بر روی تصاویر اعمال کنیم. یک برچسب زرد می تواند تصاویری را نشان دهد که هنوز به کار نیاز دارند. برای مواردی که قبلاً تصویب شده اند می توان از رنگ سبز استفاده کرد. معنی هر رنگ را خودمان انتخاب می کنیم ، بنابراین نحوه استفاده از آنها کاملاً به خود شما بستگی دارد!

06. افزودن کلمات کلیدی و اطلاعات کپی رایت

Bridge به ما امکان می دهد اطلاعات مهم حق چاپ را به عکس های خود اضافه کنیم. و ، ما می توانیم طیف وسیعی از اطلاعات اضافی (فراداده) در مورد تصاویر خود را مشاهده و ویرایش کنیم. ما می توانیم با استفاده از Bridge کلمات کلیدی را در تصاویر خود ایجاد و اعمال کنیم ، در نتیجه ما (و دیگران) می توانیم تصاویر را در صورت نیاز پیدا کنیم.

07. فیلتر کردن تصاویر و ایجاد مجموعه ها

Bridge می تواند تصاویر را فیلتر کند تا فقط عکس هایی را که مطابق با معیارهای خاصی هستند به ما نشان دهد. فقط تصاویر با درجه پنج ستاره را می توانیم مشاهده کنیم. یا فقط تصاویر با یک لنز خاص یا با فاصله کانونی مشخص گرفته می شوند. Bridge می تواند عکس ها را در مجموعه هایی قرار دهد که گروه بندی تصاویر مرتبط را با هم برای ما آسان کند. مجموعه ها حتی می توانند تصاویری را که در پوشه های مختلف یا حتی هارد دیسک های مختلف پراکنده شده اند ، گروه بندی کنند. و مجموعه های هوشمند در Bridge مانند نتایج جستجوی پویا عمل می کنند. مجموعه های هوشمند به Bridge می گویند اگر و وقتی با معیارهایی که ما مشخص کرده ایم مطابقت دارد ، هر تصویری را به طور خودکار به مجموعه اضافه کند.

B08 تغییر نام دسته ای پرونده ها

ویژگی Batch Rename در Bridge به ما امکان می دهد تا به سرعت چندین پرونده را همزمان تغییر نام دهیم. در آموزش قبلی ، ما یاد گرفتیم که می توانیم پرونده های خود را در Photo Downloader تغییر دهیم زیرا آنها را از دوربین بارگیری می کنیم. اما دستور Batch Rename روش بهتری برای انجام آن است. تغییر نام دسته ای قدرتمندتر است و به ما اجازه می دهد پس از حذف پرونده هایی که نمی خواهیم نگه داریم ، پرونده های خود را تغییر نام دهیم. این بدان معنی است که در دنباله نامگذاری هیچ گونه وقفه ای ایجاد نخواهد شد (که به نظر می رسد برخی از تصاویر از بین رفته اند).

09. دسترسی سریع به فتوشاپ

همانطور که در مجموعه آموزش های بعدی خواهیم دید ، Bridge امکان باز کردن تصاویر ما در فتوشاپ را آسان می کند. اما Bridge به ما امکان دسترسی به برخی از دستورات قدرتمند پردازش تصویر فتوشاپ را نیز می دهد. اصلاح لنز ، ادغام با HDR Pro ، Photomerge و سایر موارد مستقیماً از درون خود Bridge در دسترس هستند. Adobe Bridge همچنین بهترین روش برای باز کردن تصاویر در پلاگین ویرایش تصویر Photoshop ، Camera Raw است. باز هم ، ما در سری بعدی ، باز کردن تصاویر در فتوشاپ ، به آن باز خواهیم گشت.

و این یک مرور سریع از برخی مزایا و ویژگی های اصلی Adobe Bridge است. بیایید جزئیات بیشتری به برخی از این ویژگی ها نگاه کنیم. ما با یک مرور کلی از رابط Bridge شروع خواهیم کرد. سپس ، برخی از ویژگی های اصلی Bridge را با دقت بیشتری بررسی خواهیم کرد.

نحوه راه اندازی Adobe Bridge

بیایید با یادگیری نحوه باز کردن Adobe Bridge شروع کنیم. ممکن است این یک برنامه همراه برای فتوشاپ باشد ، اما Bridge در واقع برنامه جداگانه آن است. ما می توانیم Bridge را به همان روشی که فتوشاپ یا هر برنامه دیگری را در رایانه خود باز می کنیم باز کنیم. در رایانه شخصی ویندوز ، Bridge را می توان از منوی Start باز کرد. در Mac ، Bridge در پوشه Applications یافت می شود. برای باز کردن Bridge نیازی نیست که فتوشاپ برای ما باز باشد. اما می توانیم Bridge را از داخل فتوشاپ باز کنیم.

اگر مشترک Creative Cloud هستید ، قبل از ادامه مطمئن شوید Bridge CC را بارگیری و نصب کرده اید. سپس ، در فتوشاپ ، با رفتن به منوی File و انتخاب Browse in Bridge ، Bridge را باز کنید. با فشار دادن Ctrl + Alt + O (Win) / Command + Option + O (Mac) می توانید Bridge را از صفحه کلید باز کنید. و این یک نکته سریع است. میانبر صفحه کلید با هر بار فشار دادن شما را بین Photoshop و Bridge جابجا می کند:

 

 

اگر مرورگر Adobe Bridge از قبل باز نشده باشد ، دستور Browse in Bridge باز می شود. اگر Bridge قبلاً در حال اجرا بود ، Browse in Bridge شما را از Photoshop به Bridge تبدیل می کند. فتوشاپ در پس زمینه به کار خود ادامه می دهد. در اینجا رابط پیش فرض Bridge به نظر می رسد. در بخش بعدی با دقت بیشتری به آن خواهیم پرداخت:

 

 

رابط Adobe Bridge

مانند فتوشاپ ، Adobe Bridge مجموعه ای از پانل ها را در اختیار ما قرار می دهد. در حقیقت ، رابط Bridge تقریباً به طور کامل از پانل ها تشکیل شده است. پنل Folders در بالا سمت چپ به شما امکان می دهد تا از طریق پوشه ها و دایرکتوری های رایانه خود برای یافتن تصاویر خود پیمایش کنید. در پنل Folders پنل Favorites قرار گرفته است. موارد دلخواه به شما امکان دسترسی سریع به پوشه ها و دایرکتوری هایی را که بیشتر از همه استفاده می کنید می دهد. پانل محتوا در مرکز تصاویر کوچک تصاویر شما را نشان می دهد.

در بالا سمت راست ، پنل پیش نمایش قرار دارد که پیش نمایش بزرگتری از هر کدام از تصاویر کوچک را انتخاب می کند ، نشان داده می شود. فراداده مربوط به تصاویر شما ، از جمله اطلاعات حق چاپ ، در صفحه متادیتا قابل مشاهده و ویرایش است. پانل کلمات کلیدی به ما امکان می دهد کلمات کلیدی را ایجاد کرده و آنها را در عکس های خود اعمال کنیم. صفحه Filter فیلتر کردن تصاویر را آسان می کند بنابراین فقط تصاویر مورد نیاز خود را مشاهده می کنیم. و پنل Collections به ما امکان می دهد تصاویر مرتبط را با هم گروه بندی کنیم.

پوشه ها و پانل های مورد علاقه

معمولاً اولین کاری که می خواهیم بعد از باز شدن Bridge انجام دهیم ، یافتن برخی تصاویر برای کار است. همان جایی است که دو صفحه در سمت چپ بالا ، Folders و Favorites وارد می شوند. صفحه Folders روش اصلی ما برای حرکت به تصاویر است. این پوشه ها را بر روی کامپیوتر شما در یک ساختار “درختی” آشنا و با کاربرد آسان نمایش می دهد. پانل موارد دلخواه به ما امکان می دهد تا سریعاً به پوشه ها و مکان پرونده هایی که بیشترین استفاده را داریم دسترسی داشته باشیم ، دقیقاً مانند نشانک ها در مرورگر وب شما!

Adobe Bridge پانل های مرتبط را برای صرفه جویی در فضا با هم گروه می کند ، دقیقاً مانند فتوشاپ. و دقیقاً مانند فتوشاپ ، ما می توانیم با کلیک کردن روی برگه های نام در بالای گروه ، بین پنل های یک گروه جابجا شویم. در اینجا ، ما پنل موارد دلخواه را مشاهده می کنیم. به طور پیش فرض ، Bridge برخی از مکانهای فایل مشترک را به پانل موارد دلخواه اضافه می کند ، مانند دسک تاپ ، پوشه Documents و پوشه Pictures. با کلیک بر روی آنها می توانیم به سرعت به هر یک از این مکان ها برویم. ما همچنین می توانیم پوشه ها و مکان پرونده های خود را به پنل Favorites اضافه کنیم. ما یاد خواهیم گرفت که چگونه این کار را در یک لحظه انجام دهیم:

 

 

پنل پوشه ها

برای جابجایی از موارد دلخواه به پنل پوشه ها ، روی برگه پوشه ها کلیک کنید:

 

 

پنل پوشه ها روش اصلی ما برای حرکت به تصاویر است. این به ما اجازه می دهد تا پوشه های خود را سوراخ کنیم تا به پرونده های مورد نیاز خود برسیم. با کلیک بر روی مثلث سمت چپ یک پوشه ، آن پوشه چرخانده می شود و پوشه های داخل آن آشکار می شوند. راه خود را از طریق پوشه ها پایین نگه دارید تا زمانی که به یکی از تصاویر نگه دارید. در اینجا ، می بینیم که در حال حاضر پوشه ای به نام “JPEG” انتخاب شده است. پوشه “JPEG” درون پوشه والدی به نام “عکس” است. و پوشه “عکس” روی دسک تاپ من نشسته است:

 

 

افزودن پوشه ها به صفحه علاقه مندی ها

افزودن پوشه ها به صفحه علاقه مندی ها
به راحتی می توانیم یک پوشه به پنل Favorites اضافه کنیم. بگذارید بگوییم من می دانم که بارها و بارها به پوشه “JPEG” خود برمی گردم. به جای اینکه هر بار به آن دستی برویم ، می توانم به راحتی پوشه “JPEG” را به موارد دلخواه خود اضافه کنم. برای افزودن پوشه ای به موارد دلخواه ، روی آن (راست) / کنترل کلیک (Mac) در صفحه Folders کلیک راست کنید. سپس از فهرست افزودن به موارد دلخواه را انتخاب کنید:

 

 

با کلیک کردن روی برگه پنل موارد دلخواه خود ، دوباره به پنل مورد علاقه خود بازمی گردم. و در اینجا می بینیم که پوشه “JPEG” من به لیست اضافه شده است. دفعه بعدی که نیاز به دسترسی به پوشه داشتم ، می توانم سریع به سمت آن پرش کنم:

 

 

نوار مسیر

نوار Path که در بالای رابط Bridge قرار دارد ، راهی دیگر برای دیدن مکان پرونده فعلی ما فراهم می کند. در اینجا دوباره می بینیم که من در پوشه “JPEG” هستم که داخل پوشه “عکس” روی دسک تاپ من است. اما Path Bar فقط به ما نشان نمی دهد که کجا هستیم. همچنین به ما اجازه می دهد تا به سرعت به مکان دیگری در طول مسیر برویم. به عنوان مثال ، اگر می خواستم به دسک تاپ خود بپرم ، تنها کاری که باید انجام دهم این است که روی “دسک تاپ” در نوار مسیر کلیک کنم و Bridge من را به آنجا می برد:

 

 

دکمه های برگشت و جلو

Bridge همچنین دکمه های آشنا Back و Forward را در گوشه بالا سمت چپ به ما می دهد. این دکمه ها دقیقاً مانند دکمه های برگشت و جلو در مرورگر وب شما عمل می کنند. از آنها برای حرکت به عقب و جلو در سابقه پیمایش خود استفاده کنید:

 

 

بارگیری عکس از دوربین با پل

اگر تصاویر مورد نیاز شما هنوز روی دوربین یا کارت حافظه شما است ، Bridge بارگیری آنها را در رایانه آسان می کند. یک نماد دوربین کوچک را در نوار ابزار در سمت چپ بالای رابط پیدا خواهید کرد. این نماد دریافت عکس از دوربین است:

 

 

با کلیک بر روی نماد دوربین ، Adobe Photo Downloader باز می شود. در اینجا می توانیم دوربین یا کارت حافظه ای را انتخاب کنیم که تصاویر ما را در خود نگه می دارد. سپس می توانیم مکانی را که می خواهیم تصاویر را در رایانه خود ذخیره کنیم ، انتخاب کنیم. ما می توانیم هنگام بارگیری پرونده ها ، نام آنها را تغییر دهیم ، اطلاعات حق چاپ را به آنها اضافه کنیم و موارد دیگر! من در آموزش قبلی نحوه بارگیری عکس از دوربین شما را شرح دادم:

 

 

صفحه محتوا

هنگامی که با استفاده از پنل Folders یا Favorites به تصاویر خود پیمایش کردیم ، آنها به صورت تصویر کوچک در صفحه Content ظاهر می شوند. پنل محتوا بزرگترین پنل در Bridge است که کل قسمت را در وسط اشغال می کند. در اینجا ، پیش نمایش تصاویر کوچک همه تصاویر داخل پوشه “JPEG” من را مشاهده می کنیم:

 

 

نوار لغزنده در پایین سمت راست رابط Bridge تنظیم اندازه تصاویر کوچک را آسان می کند. برای بزرگتر کردن تصاویر کوچک ، نوار لغزنده را به سمت راست بکشید. برای کوچکتر شدن به سمت چپ بکشید. همچنین یک نماد در دو طرف نوار لغزنده وجود دارد. با کلیک بر روی نمادها ، به صورت تدریجی اندازه تصویر بند انگشتی افزایش می یابد (نماد سمت راست) یا کاهش می یابد (نماد سمت چپ):

 

 

در اینجا می بینیم که پس از کشیدن لغزنده به سمت راست ، تصاویر کوچک من اکنون بسیار بزرگتر هستند. در واقع ، آنها آنقدر بزرگ هستند که فقط تعداد کمی از آنها می توانند در منطقه قابل مشاهده در صفحه محتوا قرار بگیرند. نوار پیمایشی در سمت راست پانل محتوا به ما امکان می دهد تا تصاویر کوچک خود را وقتی خیلی بزرگ هستند یا خیلی زیاد هستند ، مرور کنیم تا همه آنها را همزمان در صفحه جای دهیم:

 

 

صفحه پیش نمایش

برای انتخاب یک تصویر در پانل محتوا ، یک بار روی تصویر کوچک آن کلیک کنید. پیش نمایش تصویر در پانل Preview در بالا سمت راست رابط Bridge ظاهر می شود:

 

 

تغییر اندازه پانل ها در پل

اگر متوجه شدید که پیش نمایش ، مانند من ، بسیار کوچک است ، می توانید به راحتی اندازه صفحه پانل را بزرگتر کنید. در واقع ، ما می توانیم دقیقاً به همان شیوه اندازه هر یک از پنل ها را در Bridge تغییر دهیم. کافی است نشانگر ماوس را روی خط تقسیم کننده عمودی در سمت چپ یا راست یک صفحه قرار دهید. یا روی خط تقسیم کننده افقی در بالا یا پایین پانل. نشانگر شما به یک نماد تغییر اندازه با دو فلش که در جهت مخالف قرار دارند تغییر می کند. روی خط تقسیم کلیک کرده و بکشید تا در صورت لزوم پانل تغییر اندازه دهد. مشاهده خواهید کرد که با تغییر اندازه پنل Preview ، اندازه تصویر داخل صفحه نیز به همراه آن تغییر می کند:

 

 

افزایش اندازه یک پانل در Bridge اندازه پانل های دیگر را کاهش می دهد (از آنجا که فقط فضای زیادی روی صفحه وجود دارد). در این حالت ، با بزرگتر کردن پانل Preview ، پانل محتوای خود را کوچکتر کرده ام. اشکالی ندارد ، زیرا شخصاً ترجیح می دهم از فضا برای پیش نمایش های بزرگتر استفاده کنم. به هر روشی که دوست دارید می توانید رابط کاربری خود را شخصی سازی کنید:

 

 

پیش نمایش های تمام صفحه

در حالی که پنل Preview خوب است ، گزینه Full Screen Preview در Bridge حتی بهتر است! با یک تصویر کوچک در پانل محتوا ، به منوی View در نوار منو در بالای صفحه بروید و پیش نمایش تمام صفحه را انتخاب کنید. یا فقط کلید فاصله را روی صفحه کلید خود فشار دهید:

 

 

این بلافاصله تصویر شما را به نمای تمام صفحه می کشاند ، در حالی که کل تصویر روی صفحه قرار دارد. اگر نسبت تصویر تصویر شما با نسبت ابعاد صفحه نمایش شما یکسان نباشد ، میله های خاکستری را در دو طرف یا در بالا و پایین مشاهده خواهید کرد:

 

 

نمایش 100٪

با کلیک بر روی تصویر در حالت نمایش تمام صفحه ، شما را به نمای 100٪ بزرگ می کند. در نمای 100٪ ، هر پیکسل در تصویر دقیقاً یک پیکسل صفحه را اشغال می کند. این امر قضاوت درباره وضوح و فوکوس تصویر را آسان می کند. برای مشاهده و بازرسی مناطق مختلف ، می توانید تصویر را در حالی که در حالت مشاهده 100٪ است کلیک کرده و بکشید. برای بزرگنمایی کردن ، یک بار دیگر روی تصویر کلیک کنید. برای خروج کامل از حالت پیش نمایش تمام صفحه ، دکمه فاصله را دوباره روی صفحه کلید فشار دهید:

 

 

حالت مرور

حالت پیش نمایش تمام صفحه برای مشاهده تصاویر منفرد عالی است. اما اگر بخواهید به سرعت یک پوشه کامل از تصاویر را مرور کنید ، چه می کنید؟ اینجاست که حالت Review در Bridge واقعاً می درخشد. فقط به منوی View در بالای صفحه بروید و حالت بررسی را انتخاب کنید. یا Ctrl + B (Win) / Command + B (Mac) را روی صفحه کلید خود فشار دهید:

 

 

حالت مرور تصاویر شما را به صورت چرخ فلک چرخان نمایش می دهد. با استفاده از فلش های چپ و راست در گوشه پایین سمت چپ صفحه می توانید از یک تصویر به تصویر دیگر بچرخید. همچنین می توانید کلیدهای جهت دار چپ و راست صفحه کلید را فشار دهید. وقتی به تصویری رسیدید که نمی خواهید آن را نگه دارید ، پیکان رو به پایین در پایین سمت چپ صفحه (یا کلید پیکان رو به پایین صفحه کلید خود) را فشار دهید. با این کار تصویر از قسمت انتخاب رها شده و به تصویر بعدی منتقل می شود. پس از بررسی تصاویر خود ، روی “X” در گوشه پایین سمت راست یا کلید Esc روی صفحه کلید کلیک کنید. با این کار حالت بررسی بسته می شود. دوباره به پنل محتوا ، فقط تصاویری که در طول بررسی بررسی نکرده اید انتخاب می شوند:

 

 

ابزار Loupe

در حالی که در حالت بررسی هستیم ، می توانیم روی یک تصویر کلیک کنیم تا ابزار Loupe ظاهر شود. ابزار Loupe در Adobe Bridge مانند ذره بین عمل می کند. نقطه ای را که روی آن کلیک کردیم بزرگنمایی می کند بنابراین شاهد آن هستیم که در سطح بزرگنمایی 100٪ است. این کار بررسی وضوح و فوکوس تصویر را آسان می کند. برای بررسی مناطق مختلف ، روی ابزار Loupe کلیک کرده و آن را بکشید. برای بستن ابزار Loupe ، روی هر قسمت از آن کلیک کنید:

 

 

رتبه بندی تصاویر

برای آسان تر کردن تصاویر خوب از بد ، Bridge به ما اجازه می دهد رتبه بندی را بر روی تصاویر خود اعمال کنیم. از یک سیستم رتبه بندی محبوب یک به پنج ستاره استفاده می کند. برای نشان دادن نحوه عملکرد رتبه بندی ، من سه تصویر را در صفحه محتوا انتخاب کرده ام. تصاویری که انتخاب کردم دوم ، سوم و چهارم در ردیف بالا است. برای انتخاب همزمان چند تصویر ، کلید Ctrl (Win) / Command (Mac) را بر روی صفحه کلید فشار داده و نگه دارید و بر روی تصاویر مورد نیاز کلیک کنید. یا اگر تمام تصاویر مورد نظر برای انتخاب در یک ردیف مداوم قرار داشته باشند ، راه ساده تری وجود دارد. برای انتخاب آن ، روی تصویر کوچک تصویر اول کلیک کنید. سپس ، کلید Shift را فشار داده و نگه دارید و بر روی آخرین تصویر کلیک کنید. با این کار اولین تصویر ، آخرین تصویر و همه تصاویر در بین آنها انتخاب می شود.

توجه داشته باشید که با انتخاب سه تصویر ، پانل پیش نمایش من پیش نمایش های بزرگتر از هر سه تصویر را نشان می دهد. پانل پیش نمایش می تواند همزمان حداکثر نه تصویر را نمایش دهد:

 

 

بگذارید بگوییم من تصمیم گرفتم که این سه عکس را خیلی دوست دارم. ممکن است بخواهم نشان دهم که با دادن پنج ستاره به آنها. با انتخاب هر سه تصویر ، به منوی برچسب در بالای صفحه می روم. از آنجا ، من پنج ستاره را انتخاب می کنم. برای پاک کردن رتبه بندی قبلی از تصویر ، هیچ رتبه ای را انتخاب نکنید. برای تصاویری که می دانید نمی خواهید نگه دارید ، رد را انتخاب کنید:

 

 

توجه داشته باشید که هر سه تصویر اکنون دارای درجه بندی پنج ستاره در زیر تصویر کوچک آنها هستند:

 

 

فیلتر کردن تصاویر بر اساس رتبه بندی ستاره

هنگامی که به برخی از تصاویر امتیاز دادید ، می توانید پانل محتوا را فیلتر کنید تا فقط تصاویر با رتبه بندی مشخص را نشان دهد. روی نماد فیلتر موارد بر اساس رتبه بندی (ستاره) در سمت راست بالای رابط Bridge کلیک کنید. سپس ، از منو گزینه ای را انتخاب کنید. برای مشاهده فقط تصاویر 5 ستاره خود ، نمایش 5 ستاره را انتخاب می کنم:

 

 

و اکنون ، فقط آن سه تصویر با درجه 5 ستاره در صفحه محتوا باقی مانده اند. تصاویری با کمتر از 5 ستاره یا اصلاً رتبه بندی نشده ، به طور موقت پنهان می شوند. ما همچنین می توانیم فقط تصاویر رد شده یا تصاویر بدون رتبه را مشاهده کنیم. یا ، ما می توانیم فقط تصاویر خود را بدون برچسب رنگی که به آنها اختصاص داده شده است ، مشاهده کنیم:

 

 

پاک کردن فیلتر

برای مشاهده مجدد همه تصاویر خود ، بر روی نماد Filter آیتم های رتبه بندی کلیک کرده و از بالای منو Clear Filter را انتخاب کنید:

 

 

با پاک شدن فیلتر ، پانل محتوا یکبار دیگر همه تصاویر را در پوشه نمایش می دهد:

 

 

صفحه متاداده

در زیر پانل Preview در سمت راست پانل های فراداده و کلمات کلیدی قرار دارند که در یک گروه قرار گرفته اند. هر دوی این پنل ها فوق العاده ارزشمند هستند. پانل فراداده هر آنچه را که می خواهیم درباره یک تصویر بدانیم نمایش می دهد. می توانیم تاریخ شات ، تنظیمات دوربین مورد استفاده و اندازه و نوع پرونده را مشاهده کنیم. همچنین می توانیم حالت رنگی تصویر و عمق بیت ، یا روشن بودن یا نبودن فلاش و بسیاری موارد دیگر را مشاهده کنیم. از پانل فراداده همچنین می توان برای افزودن جزئیات اضافی به تصویر مانند حق چاپ و اطلاعات تماس ما استفاده کرد. برای پیمایش در تمام جزئیات از نوار پیمایش در سمت راست استفاده کنید. برای باز و بسته کردن آنها ، بر روی عناوین مختلف دسته ها (ویژگی های پرونده ، هسته IPTC و غیره) کلیک کنید:

 

 

صفحه کلمات کلیدی

پانل کلمات کلیدی در کنار پانل فراداده قرار دارد. روی تب Keywords کلیک کنید تا باز شود. پنل Keywords به ما امکان می دهد کلمات کلیدی توصیفی ایجاد کرده و آنها را به تصاویر اختصاص دهیم. بعداً ، هنگامی که نیاز به یافتن مجدد آن تصاویر داریم ، می توانیم آنها را توسط کلمات کلیدی آنها جستجو کنیم. برای افزودن کلمه کلیدی جدید ، روی دکمه New Keyword در پایین کلیک کنید ، سپس کلمه کلیدی خود را تایپ کنید. برای اختصاص کلمه کلیدی موجود به یک تصویر ، تصویر را در صفحه محتوا انتخاب کنید. سپس ، داخل کادر تأیید کلمه کلیدی مورد نظر خود کلیک کنید. می توانید چندین کلمه کلیدی را به همان تصویر اختصاص دهید. برای حذف کلمه کلیدی ، تصویر موجود در پانل محتوا را انتخاب کرده و سپس علامت کلمه کلیدی را بردارید:

 

 

صفحه فیلتر

در زیر پنل Favorites and Folders در سمت چپ Bridge صفحه Filter قرار دارد. پیش از این ، مشاهده کردیم که می توانیم تصاویر نمایش داده شده در صفحه محتوا را بر اساس درجه بندی ستاره آنها فیلتر کنیم. اما این در مقایسه با آنچه پنل Filter می تواند انجام دهد ، هیچ چیز نیست. ما می توانیم از پنل Filter برای فیلتر کردن تصاویر بر اساس کلمه کلیدی ، تاریخ ایجاد شده ، خواه تصویر در جهت افقی یا عمودی باشد ، توسط دیافراگم ، سرعت شاتر و تنظیمات ISO ، فاصله کانونی و موارد دیگر استفاده کنیم. حتی می توانیم تصاویر را با استفاده از مدل دوربین یا لنز خاصی که استفاده شده فیلتر کنیم.

برای استفاده از پانل فیلتر ، بر روی عناوین مختلف دسته ها کلیک کنید تا آنها را باز و بسته کنید. سپس بر روی هر یک از گزینه های فیلتر موجود در گروه کلیک کنید تا انتخاب شوند. توجه داشته باشید که همیشه لیست گزینه های فیلتر کردن را مشاهده نخواهید کرد. به این دلیل که پانل Filter در Bridge پویا است. گزینه هایی که مشاهده می کنید بر اساس تصاویر موجود در پوشه انتخاب شده شما هستند. به عنوان مثال ، ممکن است تمام تصاویر موجود در پوشه از جهت افقی استفاده کنند. از آنجا که هیچ یک از آنها از جهت عمودی استفاده نمی کنند ، گزینه Portrait در گروه Orientation نمایش داده نمی شود:

 

 

پانل مجموعه ها

در پنل Filter پنل Collections قرار گرفته است. مجموعه ها به ما امکان می دهند تصاویر مرتبط را با هم گروه بندی کنیم. تصاویر ممکن است در تمام رایانه شما یا حتی در هارد دیسک های مختلف پراکنده شده باشند. پس از اضافه شدن تصاویر به مجموعه ، به راحتی می توان تصاویر و دسترسی به آنها را مشاهده کرد ، گویی همه در یک پوشه هستند. پنل Collections در Bridge نیز محلی است که ما مجموعه های هوشمند ایجاد می کنیم. یک مجموعه هوشمند به Bridge می گوید اگر تصاویر با معیارهای خاصی مطابقت داشته باشد ، به طور خودکار به مجموعه اضافه کند. در آموزش دیگری درباره مجموعه ها و مجموعه های هوشمند اطلاعات بیشتری کسب خواهیم کرد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا