مقدماتی فتوشاپ

نحوه بارگیری عکس از دوربین با Adobe Bridge

در آموزش قبلی این مجموعه درباره شروع کار با فتوشاپ ، نحوه نصب Adobe Bridge CC را فرا گرفتیم. Bridge یک مرورگر پرونده است که همراه با Photoshop و با همه اشتراک های Creative Cloud موجود است. اکنون که Bridge نصب شده است ، بیایید بیاموزیم که چگونه از Bridge برای گرفتن عکس از دوربین یا کارت حافظه بر روی رایانه خود استفاده کنیم. هنگامی که Adobe Bridge عکس های ما را بارگیری کرد ، می توانیم از Bridge برای سازماندهی تصاویر و باز کردن آنها در فتوشاپ استفاده کنیم.

برای بارگیری تصاویر ، در حقیقت Bridge از یک برنامه داخلی جداگانه استفاده می کند که به Photo Downloader معروف است. در این آموزش ، نحوه دسترسی به Photo Downloader در Bridge و نحوه استفاده از آن برای بارگیری پرونده های ما یاد خواهیم گرفت. این آموزش با Adobe Bridge CC و Adobe Bridge CS6 سازگار است. با این حال ، اگر کاربر Photoshop CC هستید ، قبل از ادامه کار حتماً Bridge CC را نصب کرده باشید. Adobe Bridge CS6 به طور خودکار با Photoshop CS6 نصب می شود ، بنابراین کاربران CS6 نیازی به نصب جداگانه Bridge ندارند.

همچنین ، از آنجا که ما در حال یادگیری نحوه بارگیری عکس هستیم ، داشتن برخی از عکس ها برای بارگیری کمک می کند. برای ادامه کار ، می خواهید دوربین یا کارت حافظه خود را به رایانه متصل کنید.

 

نحوه بارگیری عکس با Adobe Bridge

مرحله 1: Adobe Bridge را راه اندازی کنید

 

ابتدا ، برای بارگیری عکس های خود ، Adobe Bridge را باز کنید. ساده ترین راه برای راه اندازی Bridge از فتوشاپ است. به منوی File (در Photoshop) در نوار منو در بالای صفحه بروید و مرور در Bridge را انتخاب کنید:

 

 

مرحله 2: بارگیری عکس را راه اندازی کنید

با Bridge باز ، Photo Downloader را راه اندازی کنید. همانطور که اشاره کردم ، Photo Downloader یک برنامه جداگانه است که در Adobe Bridge تعبیه شده است. برای دادن چیزی برای بارگیری Photo Downloader ، حتماً دوربین یا کارت حافظه خود را به برق وصل کنید. سپس ، برای باز کردن Photo Downloader ، به منوی File (در Bridge) در بالای صفحه بروید و گزینه Get Photos from Camera را انتخاب کنید :

 

 

روش دیگر برای راه اندازی Photo Downloader کلیک کردن روی نماد دوربین در نوار ابزاری است که در سمت چپ بالای رابط Bridge اجرا می شود:

 

 

راه اندازی خودکار بارگیری عکس (فقط Mac)

وقتی دوربین یا کارت حافظه را به رایانه خود متصل می کنید ، Bridge می تواند Photo Downloader را نیز به طور خودکار راه اندازی کند. اما به هر دلیلی ، این گزینه فقط در Mac موجود است. کاربر ویندوز می تواند مرحله 3 را رد کند.

در Mac ، وقتی Photo Downloader برای اولین بار باز می شود ، Bridge از شما می پرسد که آیا با هر بار اتصال دوربین یا کارت حافظه ، Photo Downloader باید به طور خودکار راه اندازی شود. بسته به اولویت شخصی خود بله یا خیر را انتخاب کنید. برای متوقف کردن این که Bridge هر بار که بارگیری عکس را بارگیری می کنید ، از این س askingال بپرسد ، قبل از انتخاب خود دیگر نشان داده نشود را انتخاب کنید:

 

 

همیشه می توانید بعداً با روشن یا خاموش کردن همین گزینه در Bridge Preferences نظر خود را تغییر دهید. برای باز کردن تنظیمات برگزیده ، به منوی Adobe Bridge CC (یا Adobe Bridge CS6) در بالای صفحه بروید و تنظیمات برگزیده را انتخاب کنید (دوباره این فقط برای کاربران Mac است):

 

 

کادر گفتگوی Preferences برای گزینه های عمومی باز می شود. به دنبال گزینه ای بگویید که وقتی یک دوربین متصل است ، Adobe Photo Downloader را راه اندازی کنید. این گزینه را علامت بزنید یا علامت آن را بردارید تا روشن یا خاموش شود. سپس ، روی OK کلیک کنید تا کادر گفتگوی Preferences بسته شود:

 

 

مرحله 3: دوربین یا کارت حافظه خود را انتخاب کنید

با باز کردن Photo Downloader ، از گزینه Get Photos from در بالا برای انتخاب منبع تصاویر خود استفاده کنید. منبع یا دوربین یا کارت حافظه شما خواهد بود. گاهی اوقات Photo Downloader به طور خودکار منبع صحیحی را برای شما تشخیص می دهد. اگر اینگونه نیست ، منبع صحیحی را از لیست انتخاب کنید. اگر دوربین یا کارت حافظه شما در لیست نیست ، مطمئن شوید که به درستی به رایانه متصل شده است. سپس ، گزینه Refresh List را کلیک کنید.

در مورد من ، من کارت حافظه خود را از طریق کارت خوان USB متصل کرده ام. از آنجا که عکسهای من با دوربین Canon گرفته شده است ، کارت در لیست با عنوان “EOS_DIGITAL” ظاهر می شود. بسته به سازنده دوربین شما ممکن است کارت شما چیز دیگری نامیده شود:

 

 

مرحله 4: به گفتگوی پیشرفته بروید

به طور پیش فرض ، Photo Downloader در آنچه Adobe آن را گفتگوی استاندارد می نامد ، ظاهر می شود. گفتگوی استاندارد یک نسخه ساده از رابط Photo Downloader است. این امکان را به ما می دهد تا به بیشتر گزینه های در دسترس ما دسترسی پیدا کنیم ، اما نه همه آنها. انتخاب بهتر استفاده از گفتگوی پیشرفته است. گفتگوی پیشرفته در واقع “پیشرفته” نیست. این فقط گزینه های بیشتری به ما می دهد. برای جابجایی از حالت استاندارد به گفتگوی پیشرفته ، روی دکمه گفتگوی پیشرفته در پایین سمت چپ کادر گفتگو کلیک کنید:

 

 

گفتگوی پیشرفته شامل تمام گزینه های موجود در گفتگوی استاندارد ، به علاوه چند ویژگی مهم و مهم است. اکنون یک منطقه پیش نمایش بزرگ داریم که تصاویر کوچک تصاویر روی دوربین یا کارت حافظه را نمایش می دهد. ما همچنین گزینه هایی در سمت راست پایین برای افزودن اطلاعات حق چاپ (فراداده) به تصاویر هنگام بارگیری داریم:

 

 

مرحله 5: تصاویری را که می خواهید بارگیری کنید انتخاب کنید

در کنار امکان مشاهده تصاویر ، قسمت پیش نمایش به ما امکان می دهد عکس هایی را که می خواهیم بارگیری کنیم انتخاب کنیم. در بیشتر موارد ، شما می خواهید همه موارد را بارگیری کنید و سپس بعداً تصمیم بگیرید که کدام تصاویر ارزش نگهداری دارند. اما اگر به طور حتم می دانید که تصاویر مورد نیاز شما وجود ندارد ، با چند روش می توانید بارگیری آن تصاویر را متوقف کنید.

در زیر هر تصویر کوچک ، همراه با نام فایل ، تاریخ و ساعت عکس ، کادر تأیید را مشاهده خواهید کرد. هر تصویر با یک علامت در داخل جعبه بارگیری می شود. به طور پیش فرض ، هر تصویر بررسی می شود. اگر فقط چند تصویر وجود دارد که می خواهید حذف کنید ، به سادگی علامت آنها را بردارید. بسته به تعداد تصاویر خود ، ممکن است لازم باشد با استفاده از نوار پیمایش در سمت راست ، در آنها پیمایش کنید:

 

 

اگر بیش از چند تصویر وجود دارد که می خواهید حذف کنید ، برداشتن علامت همه سریعتر است. سپس ، می توانید مواردی را که می خواهید نگه دارید به صورت دستی انتخاب کنید. برای انجام این کار ، روی دکمه لغو انتخاب همه در زیر قسمت پیش نمایش کلیک کنید:

 

 

سپس ، کلید Ctrl (Win) / Command (Mac) را بر روی صفحه کلید فشار داده و نگه دارید و بر روی تصاویری که می خواهید بارگیری کنید کلیک کنید. در اطراف هر تصویری که انتخاب می کنید یک جعبه برجسته ظاهر می شود. پس از انتخاب همه آنها ، روی کادر انتخاب تصاویر برجسته خود کلیک کنید تا همه آنها انتخاب شود:

 

 

مرحله 6: مکانی را انتخاب کنید که می خواهید تصاویر را ذخیره کنید

در مرحله بعدی ، باید مکانی را در رایانه خود مشخص کنیم که Photo Downloader باید تصاویر را ذخیره کند. این کار را در بخش ذخیره گزینه ها در سمت راست بالای کادر محاوره ای انجام می دهیم. روی دکمه انتخاب کلیک کنید. سپس ، به پوشه یا مکانی که می خواهید آنها را ذخیره کنید بروید. در اینجا ، من پرونده خود را در پوشه ای به نام “عکس” در دسک تاپ خود ذخیره می کنم. در حالت ایده آل ، می خواهید تصاویر خود را در یک هارد اکسترنال جداگانه ذخیره کنید ، اما اکنون فقط این پوشه را انتخاب می کنم:

 

 

مرحله 7: ایجاد یک زیر پوشه برای تصاویر

برای کمک به سازماندهی بهتر عکس های شما ، Photo Downloader یک پوشه فرعی را در مکانی که مشخص کرده اید ایجاد می کند. سپس تصاویر شما را در زیر پوشه ذخیره می کند. به طور پیش فرض پوشه فرعی براساس تاریخ عکسبرداری نامگذاری می شود. در کادر زیر کلمات ایجاد زیر پوشه (ها) کلیک کنید تا لیستی از گزینه های نامگذاری از پیش تعیین شده برای پوشه باز شود. بیشتر گزینه ها فقط تغییرات در تاریخ شات هستند.

اگر به مورد خاصی نیاز دارید ، نام سفارشی را از لیست انتخاب کنید ، سپس هرچه دوست دارید برای نام پوشه وارد کنید. از آنجا که این عکس ها را در آلاسکا گرفته ام ، نام پوشه خود را “آلاسکا” می گذارم. بخش مکان در بالا به روز می شود تا پیش نمایشی از نام وارد شده را نشان دهد:

 

 

مرحله 8: تغییر نام پرونده ها (اختیاری)

Photo Downloader همچنین شامل گزینه Rename Files است که به ما امکان می دهد تصاویر خود را هنگام بارگیری تغییر نام دهیم. اگرچه ممکن است تغییر نام آنها در این مرحله وسوسه انگیز باشد ، اما چند دلیل وجود دارد که توصیه می کنم مخالفت با آن را انجام ندهم. دلیل اصلی این است که احتمالاً شما نمی خواهید تمام تصاویر خود را حفظ کنید زیرا فرصتی پیدا کرد تا تصاویر را مرور کنید. ابتدا تغییر نام پرونده ها و سپس حذف پرونده هایی که دوست نداریم به این معنی است که در نهایت با وقفه در دنباله نامگذاری مواجه می شویم. بهتر است ابتدا تصاویر را در Adobe Bridge مرور کنید. سپس ، می توانیم مواردی را که ارزش نگهداری ندارند حذف کنیم و سپس نام نگهدارندگان را تغییر دهیم.

همچنین ، Adobe Bridge دارای یک ویژگی تغییر نام دسته ای است که تغییر نام همزمان چندین پرونده را به طور فوق العاده ای آسان می کند. بنابراین ، از آنجا که ما نمی دانیم چه تصاویری را نگه داریم و بعداً می توانیم به راحتی نام آنها را تغییر دهیم ، فقط نام آنها در اینجا ارزش ندارد

انتخاب نام پرونده جدید

به طور پیش فرض ، گزینه Rename Files روی Do not تغییر نام پرونده ها تنظیم شده است ، بنابراین می توانید با خیال راحت آن را نادیده بگیرید. اما ، اگر لازم است نام آنها را در اینجا تغییر دهید ، روی جعبه Rename Files کلیک کنید تا از لیست گزینه های نامگذاری از پیش تعیین شده انتخاب کنید. باز هم ، بیشتر تنظیمات از پیش تعیین شده ، تغییرات در تاریخ شات هستند. یک گزینه Custom Name نیز وجود دارد که به ما اجازه می دهد نام خود را برای پرونده ها وارد کنیم. نام سفارشی را انتخاب می کنم و سپس وارد “آلاسکا” می شوم. نمونه ای از نام پرونده جدید دقیقاً در زیر قسمت نام ظاهر می شود:

 

 

تنظیم پسوند چهار رقمی و حفظ نام اصلی پرونده

در سمت راست قسمت نام ، فیلد دیگری وجود دارد که تعدادی در آن قرار دارد. این شماره شماره شروع یک پسوند چهار رقمی است که به نام پرونده اضافه می شود. مقدار پیش فرض 1 است ، به این معنی که دنباله با “0001” آغاز می شود. شما می توانید ارزش خود را نیز وارد کنید. دوباره ، یک مثال از نام جدید ، همراه با پسوند چهار رقمی آن ، در زیر قسمت نام ظاهر می شود. در مورد من ، تغییر نام پرونده ها با “Alaska_0001” آغاز می شود.

اگر می خواهید نام فایل اصلی را با تصویر جاسازی کنید ، گزینه Preserve Current Filename in XMP را انتخاب کنید. اگر تصمیم خود را تغییر دادید و تصمیم گرفتید نام پرونده ها را تغییر ندهید ، همانطور که قصد دارم این کار را انجام دهم ، کادر Rename Files را مجدداً روی Do not تغییر نام پرونده ها تنظیم کنید:

 

 

مرحله 9: گزینه های پیشرفته

مستقیماً در زیر گزینه های ذخیره ، قسمت Advanced Options قرار دارد. اما به طرز عجیبی ، هیچ گزینه پیشرفته ای در اینجا پیدا نخواهید کرد. در عوض ، چهار گزینه مشابه را خواهید دید که در گفتگوی استاندارد نیز یافت می شوند. هنوز هم ، این گزینه ها مهم هستند ، بنابراین بیایید نگاهی به آنها بیندازیم. برای چرخاندن قسمت باز ، ممکن است لازم باشد روی کلمات “Advanced Options” کلیک کنید.

Adobe Bridge را باز کنید

اولین گزینه در بخش “Advanced” Open Adobe Bridge است. این گزینه را علامت گذاری کنید تا بعد از اتمام بارگیری ، Bridge در پوشه حاوی تصاویر شما باز باشد:

 

 

تبدیل به DNG

گزینه بعدی تبدیل به DNG است. DNG مخفف “Digital Negative” است و نسخه Adobe از قالب فایل خام است. اگر دوربین شما از قالب خام پشتیبانی می کند و تصاویر شما به عنوان پرونده خام ثبت شده اند ، بهتر است این گزینه را انتخاب کنید. با این کار تصاویر شما از فرمت فایل خام دوربین در هنگام بارگیری به فرمت Adobe DNG تبدیل می شوند. پرونده های DNG کوچکتر از پرونده های خام بومی دوربین شما هستند بنابراین فضای کمتری را بدون از دست دادن کیفیت اشغال می کنند. DNG همچنین یک قالب متن باز است و متعلق به هیچ سازنده دوربین نیست. این می تواند به سازگاری تصاویر شما با نسخه های بعدی فتوشاپ و سایر نرم افزارها کمک کند. و به دلایلی که در بخش Camera Raw بررسی خواهیم کرد ، قالب DNG انتقال پرونده هایی را که در Camera Raw ویرایش شده اند آسان تر می کند.

در آموزش دیگری درباره قالب DNG بیشتر خواهیم آموخت. در حال حاضر ، اگر با DNG آشنایی دارید ، ادامه دهید و این گزینه را انتخاب کنید ، در غیر این صورت می توانید با خیال راحت آن را بردارید. در صورت انتخاب ، همیشه می توانید پرونده های خام خود را بعداً به DNG تبدیل کنید:

 

 

حذف پرونده های اصلی

گزینه سوم Delete Original Files است. به محض پایان بارگیری ، تصاویر شما از دوربین یا کارت حافظه پاک می شوند. این گزینه را خاموش بگذارید. در غیر این صورت ، اگر در روند بارگیری مشکلی پیش بیاید ، می توانید پرونده های خود را برای همیشه از دست دهید. یک روش بهتر برای کار این است که فایلها را روی کارت حافظه خود بگذارید تا زمانی که مطمئن شوید همه آنها با خیال راحت به کامپیوتر شما رسیده اند. سپس ، برای پاک کردن تصاویر ، دفعه بعد که برای عکاسی می روید ، کارت حافظه را در دوربین خود قالب بندی کنید:

 

 

گزینه “ذخیره کپی در”

گزینه چهارم ، Save Copies to ، یک کپی از پرونده های شما را در مکان دوم ذخیره می کند. این یک روش عالی برای تهیه نسخه پشتیبان از تصاویر شماست و به شدت توصیه می شود. هر زمان ممکن ، یک هارددیسک جداگانه انتخاب کنید ، نه همان هارد دیسک محل اصلی. هارد اکسترنال عالی کار می کند. به این ترتیب ، اگر یک هارد دیسک خراب شود ، شما همچنان یک کپی از تصاویر خود را در درایو دوم خواهید داشت. با کلیک روی داخل کادر تأیید ، گزینه “ذخیره کپی در” را فعال کنید. سپس بر روی دکمه Choose کلیک کرده و به مکانی که می خواهید نسخه های پشتیبان را در آن ذخیره کنید بروید. همزمان با بارگیری تصاویر از دوربین یا کارت حافظه ، Photo Downloader آنها را هم در مکان اصلی شما (که قبلاً مشخص کرده اید) و هم در این مکان ثانویه ذخیره می کند:

 

 

مرحله 10: اطلاعات حق چاپ خود را اضافه کنید

سرانجام ، در زیر گزینه های پیشرفته ، بخش اعمال متاداده وجود دارد. این بخش فقط در گفتگوی پیشرفته موجود است. با استفاده از ابرداده ، به ما اجازه می دهد هنگام بارگیری ، اطلاعات سازنده و حق چاپ را به تصاویر اضافه کنیم. نام خود را در قسمت Creator وارد کنید. سپس اطلاعات حق چاپ را در قسمت حق چاپ وارد کنید. برای افزودن نماد حق چاپ (©) ، در رایانه شخصی ویندوز ، کلید Alt را فشار داده و نگه دارید و 0169 را روی صفحه کلید عددی صفحه کلید خود تایپ کنید. در Mac ، این حتی راحت تر است. کافیست گزینه O + G را روی صفحه کلید خود فشار دهید. همانطور که در آموزش دیگری خواهیم دید ، Adobe Bridge روش های دیگری برای افزودن حق چاپ و سایر داده های فراداده به تصاویر خود به ما می دهد ، از جمله توانایی ایجاد و استفاده از الگوهای فراداده. در حال حاضر ، ما همه چیز را ساده نگه می داریم و گزینه های اصلی را رعایت می کنیم:

 

 

مرحله 11: تصاویر خود را بارگیری کنید

برای بارگیری تصاویر خود ، روی دکمه دریافت رسانه در گوشه پایین سمت راست Photo Downloader کلیک کنید. بسته به تعداد تصاویر ، اندازه پرونده ها و سایر عوامل ، ممکن است مدتی طول بکشد تا بارگیری انجام شود. نوار پیشرفت شما را در جریان روند کار قرار می دهد:

 

 

پس از بارگیری تمام تصاویر ، Adobe Bridge به پوشه حاوی عکس ها می رود تا بتوانید مرتب سازی را در میان آنها آغاز کنید. ما می آموزیم که چگونه در آموزش بعدی تصاویر خود را با Bridge مرور کنیم:

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا